Menu

Co Wy na to?

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article218902/Kastracja_pedofilow_tego_chce_polski_rzad.html

Znalazłam dość kontrowersyjny artykuł, ciekawa jestem jakie są Wasze odczucia w obec tego projektu...

artanis
 590  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

kastarcja pedofilia pedofile przestępstwa obroże seksualne hormony

Odpowiedzi

carla1978
@artanis - wkleiłaś ucięty link :(
artanis
juz: http://infobot.pl/r/FFb
carla1978
Bardzo dobry pomysł, żeby stworzyc takie ośrodki gdzie będą takie osoby leczone. I za taką kastracją farmakologiczną jestem też jak najbardziej za.
artanis
Właśnie mnie ten projekt zezłościł. I to bardzo!
W życiu nie czytałam większej bzdury. Jakby rząd nie miał na co wydawać tylko na drogie kuracje hormonalne, przecież i tak utrzymywanie więźniów, gdzie ich racje żywnościowe są o 70% droższe aniżeli wychowanków domów dziecka jest całkowicie absurdalne!
Nie wierzę, aby jakiś lekarz mógł z czystym sumieniem potwierdzić, że to da 100% pewność na zanik libido. Przecież wystarczy dokarmiać się testosteronem i już po sprawie. Przecież tak ciężko o skierowanie do endokrynologa, a takie osoby musiałyby być pod jego ścisłą kontrolą, co znów jeszcze bardziej utrudnia dostęp do tych specjalistów naprawdę potrzebującym osobom. Wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Uważam, że zamiast kupować niepewne leki dla pedofilów, o wiele mądrzej byłoby przeznaczyć je na leki dla chorych dzieci, albo chociaż dofinansować kuracje dla kobiet pragnących dziecka, czy też in vitro - co zapewne byłoby o wiele bardziej logiczne, bo dzieci urosną, będą pracować i zarabiać na starsze pokolenie, płacić podatki itd. Brzydko mówiąc to też inwestycja...

Jeśli chodzi o rozwiązanie tego problemu, cóż, kiedyś w turcji ucinali dłoń za kradzież, jestem jak najbardziej za oddaniem do wiadomości publicznych sprawców gwałtów na nieletnich. Uważam też, że takie osoby powinny mieć dożywotni ZAKAZ wykonywania zawodów związanych z pracą z dziećmi, oraz zakaz zbliżania się na tereny w których dzieci się bawią (place zabaw, baseny, itd) oraz uczestniczenia we wszelkich festynach rodzinnych czy też zajęciach w których uczestniczą dzieci.
carla1978
@artanis - ale o rozwiązywaniu problemu w taki sposób jak podałaś na przykładzie Turcji - jest niemożliwy. "kastracja polegająca na usunięciu jąder wiąże się z trwałym uszkodzeniem organizmu, czyli okaleczeniem. Przeforsowanie takiego rozwiązania w Unii Europejskiej jest raczej niemożliwe." Czyli to już odpada.

Jeżeli chodzi o dożywotni zakaz zbliżania się do miejsc gdzie bawią się dzieci, zakaz wejścia na festyny, imprezy rodzinne itd. - kto ma tego niby pilnować?? Czy wszyscy w takim razie organizatorzy czegokolwiek mają mieć listy pedofilów u siebie? Kto to będzie sprawdzał? Przecież wiadomo, że to niemożliwe.

A jeśli chodzi o kurację farmaceutykami to chyba jedyne wyjście.
Nie wiem co mają do tej sprawy - kobiety pragnące dziecka itp. Przecież tak to już jest w budżecie, że pieniadze są podzielone na różne sprawy. I możesz być pewna, że jeśli nawet ten pomysł by nie wypalił (z leczeniem pedofilów) to chore dzieci czy też matki tych pieniędzy nie zobaczą. Bo tam jest inny przydział. I to że sobie tutaj piszemy - niech dadzą matkom i dzieciom - to możemy sobie pisać. Ale każda z nas sobie zdaje sprawę z tego, że tak by się nie stało.

Więc może lepiej niech już pójdą te pieniądze na pedofilów, może chociaż jeden problem będzie w jakimś stopniu załatwiony.
artanis
@carla1978: Wierzysz w to, ze kuracja hormonalna rozwiąże sprawę? Przecież pedofilia to nie tylko popęd seksualny ale raczej zboczenie psychiczne, chęć dominacji.
Nie chodzi mi o okaleczanie, tylko o podanie do wiadomości publicznej, że Twój nowy sąsiad miał wyrok sądowy za molestowanie nieletnich. Chodzi mi o przykład, dla złodziei nie to było problemem, że nie mieli dłoni, ale piętnowanie ich do końca życia - bo od razu każdy wiedział, że to złodziej.

Nie wierzę, aby kuracja hormonalna mogła w czymś pomóc, wyrzucanie pieniędzy w błoto - ot co.
carla1978
@artanis - a ja myślę, że to że podamy takie informacje do publicznej wiadomości (co oczywiście powinno być uczynione) nie wystarczy. Musi być coś jeszcze.. Ja wierzę bardziej w kurację hormonalną i zajecia z pscyhologami (co wiadomo będzie kosztowało, ale przeciez nie ma nic za darmo) niż że powiemu takiemu panu - ty, ty, ty kolego nie wolno ci tego i tego! Nie sądzę, żeby taki pan się tym przejął....
artanis
@carla1978: wydaje mi się, że kuracja hormonalna i tak w niczym nie pomoże, tylko jeszcze bardziej obciąży nasz budżet w którym i tak jest ogromna dziura...

Jeśli chodzi o zakazy, wiedząc, że dana osoba ma taką przeszłość, widząc ją możesz zawiadomić policję. To tak samo jak z zakazem zbliżania się do kogoś - teoretycznie też można tego nie przestrzegać, a jednak daje Ci to pewne poczucie bezpieczeństwa, że w razie czego, gdy tylko zauważysz policja przyjedzie i zajmie się taką osobą...
carla1978
ale widzę taką osobę i skąd mam wiedzieć, że to pedofil, przecież nie będę chodzić z wydrukowaną listą pedofilów z mojego miasta i sprawdzać twarze ludzi. Przydałoby się tez mieć listę pedofilów z innych miast bo może akurat przyjechał z innego miasta. Nie uważasz że to absurd?
artanis
Chodzi mi o to, że wiesz, że sąsiad Twój ma taki wyrok, może powiadamianie jakieś?:D nie wiem, w sumie dzielnicowy mógłby dawać taką informacje mieszkańcom osiedla. Na pewno to jakoś można rozwiązać.
carla1978
no dobrze ci na osiedlu ok, a co z tymi z innego osiedla albo innego miasta? Nie dajmy się zwariować, nie mam zamiaru udekorować swojej kuchni zdjęciami ludzi na których trzeba uważać. To jest nie zrobienia, pewnych rzeczy nie da się uniknąć.
carla1978
a tak wracając do wątku w którym napisałaś ze brakuje pieniedzy na in vitro i na niepelnosprawne dzieci.
To pieniedzy brakuje wszedzie - potrzebują je niepełnosprawni albo ciezko chorzy dorosli, dzieci, młodzież. Wszyscy na leki, na leczenie itd.
Ale nie można uważać, że jakaś sprawa jest mniej ważna a jakaś bardziej. Ciekawe co by na twój punkt widzenia powiedzieli rodzice, których dzieci natknęły sie kiedys na pedofila. Nie sądzę, żeby mówili - a powiedzmy tym pedofilom wszystkim, że się nie mogą zbliżać do dzieci...I to wszystko
artanis
Jakkolwiek nie wierzę w kuracje hormonalną. Lepsza już przymusowa praca przy budowie dróg, odechce im się głupot...
kasia13_archiwum
W Ameryce np. mozna sprawdzic rowniez w internecie, czy w poblizu miejsca zamieszkania nie mieszkaja osoby, juz karana za podobne sprawy. Bo te osoby musza zawsze podawac swoje miejsce zamieszkania, i ewentualna ich zmiane.
artanis
o wlasnie, czyli jednak jest jakis sposob.
carla1978
Tak jest to jakiś sposób. Ale muszę nosić ze sobą laptopa, żeby na wszelki wypadek sprawdzić jakiegoś gościa na ulicy. :)
Dobrze a co z tymi pedofilami co pojadą do innego miasta a niekoniecznie zmienią odrazu miejsce zamieszkania. Dalej uważam, że ten sposób jest skuteczny - ale w małym stopniu... Wiadomo, że osoba rozpoznawana w danym miejscu nie będzie tam "działała"...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.