Menu

co wy na to??

Witam(kwiatek) jak wiecie planowaliśmy ślub (cywilny) pod koniec tego miesiąca ale wyskoczyła sprawa z domem i teraz on jest dla nas najważniejszy. Rozmawiałam dzisiaj z moją przyjaciółką na temat ślubu i ona stwierdziła żebyśmy wzieli ślub ale tylko my i świadkowie , nie bardzo mamy ostatnio czas żeby jeżdzić i zapraszać wszystkich , zwłaszcza że moje rodzeństwo odzywa się sporadycznie i dopytuje sie tylko kiedy będą się bawić na moim weselu. U mojego K jest podobnie tylko że on jest jedynakiem ale jego ciotki i wujkowie ciągle gadają o naszym weselu. Tak czy tak wesela nie będzie.Kościelny będzie ale to czas przyszły. Pytanie brzmi co wy o tym myślicie??

Mysiulineczka
 649  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Partnerstwo i Rodzina ślub cywilny

Odpowiedzi

Marta050709
moze to znak zeby slubu nie brac....przełoz date slubu
jola8443
ja z mezem narazie mamy tylko cywilny.i u nas na slubie byli swiadkowie oraz rodzice meza(bo postanowili sami ze przyjada).po calej ceremonii mielismy w domu zwykly obiad,kawe i ciasto.
daryjka87poznan
Ja mysle zeby przełozyc date slubu na inny termin.
Tuptolek
to zależy czego chcesz TY? i tak powinnaś zrobić, nie patrzeć w ogóle na innych ludzi i tak będą niezadowoleni, bo myślą własnymi tyłkami, a nie Twoim szczęściem, powodzenia (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
amalka
Na naszym ślubie (mamy tylko cywilny) byli rodzice, rodzeństwo z rodzinami, chrzestni, moja świadkowa z partnerem i 2 koleżanki ze studiów (przyszły do USC z kwiatami i tak niezręcznie było ich nie zaprosić). Nie potrzebowaliśmy tej całej pompy. Od dawna mieszkaliśmy już razem, mięliśmy własne mieszkanko... ten cały ślub był tylko dla papierka i uregulowania kwestii prawnych. Opinia osób postronnych koło D... mi latała (grins)

To Wasza sprawa i Wasza decyzja (kwiatek)
niki30041988
u nas był na razie tylko cywilny i zaprosiliśmy najbliższą rodzinę, kościelny mamy w planach tak za 2-3 lata. Musisz się zastanowić czego chcesz:) jeśli jest to w zgodzie z Tobą i narzeczonym to czemu nie?:)
Mysiulineczka
co do rodziców to ja mam tylko mame a rodzice mojego K już dawno odeszli z tego świata... jeśli zaprosimy nasze rodziny na ślub to potem lampka szampana i tyle. Co do mojej rodzinki to można książke napisać i to baaardzo gruba, rodzina mojego jest nawet podobna do mojej... Rzecz jasna po ślubie kościelnym wesele się odbędzie. Ślub pomógł by nam też w uregulowaniu sytuacji prawnej. heh musimy się dobrze nad tym wszystkim zastanowić(awve)
kreskah
myśmy brali ślub cywilny, poinformowaliśmy najbliższą rodzinę i znajomych, ale imprezy wielkiej nie było, tylko obiad dla najbliższych- w sumie 15 osób.
2 lata później wzięliśmy kościelny, bez wesela, kto chciał przyszedł do kościoła, ale wszystkim mówiliśmy, że tylko sakrament, bez przyjęcia. po mszy zrobiliśmy sobie mini sesję fotograficzną, a potem wyjechaliśmy na tydzień nad morze :) zamiast wesela.
ja bym na Twoim miejscu robiła to, czego sama chcę, a nie czego oczekują ode mnie inni
Tuptolek
@ Mysiulineczka ślubu się nie bierze po to żeby pomógł uregulować sytuacje prawne, bynajmniej nie kościelny, w takich celach można wziąć cywilny, jeśli już(kwiatek)
Mysiulineczka
@Tupolek ale ja miałam na myśli że ślub cywilny pomógł by nam uregulować sytuacje prawną a we wcześniejszym zdaniu wyjaśniłam kwestie że po ślubie kościelnym wesele się odbędzie(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.