Menu

Co z kurzajką?

Ostatnio ma palcu pokazały mi się 3 małe kurzajki - czy brodawki, bo różnie to ludzie nazywają. Jak to można zlikwidować? Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego.

moniaka
 3576  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie kurzajki brodawki

Odpowiedzi

artanis
Jest kilka metod pozbywania się brodawek:
- za pomocą środków farmakologicznych, płynami typu Verumal, Brodacid lub maściami i innymi środkami na bazie kwasu salicylowego, trójchlorooctowego, tretynoiny, dwunitrochlorobenzen, cantharidyna i innych. Mało skuteczne, trzeba często powtarzać aplikacje, uszkadza zdrową tkankę wokół brodawki
- wymrażanie, są aktualnie dostępne w aptece aplikatory, można także wymrażać je w ośrodkach krioterapeutycznych. Raczej drogie i także niekoniecznie skuteczne.
- laserowe usuwanie brodawek aktualnie uważa się za najskuteczniejsze. Wykonywane pod znieczuleniem, raz a dobrze.
Z domowych sposobów, jeśli kurzajki są jeszcze małe, proponuję wzbogacić swoją dietę o witaminy, więcej spać, zażywać suplementy witaminowe, aby wzmocnić odporność i smarować zmiany skórne kredą.
Są także radykalne metody, ale nie polecam, chociaż słyszałam o skuteczności.. znajomy wbijał w kurzajki rozgrzaną do czerwoności igłę. Pozbył się tego...
Ja - chociaż nie ma się czym chwalić, ale byłam jeszcze dzieckiem, wycięłam kurzajki prawie do kości zwykłymi cążkami do paznokci. Także skutecznie.
Myślę, że warto wypróbować metodę z kredą, a jeśli to nie pomoże skusić się na laser.
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
slynnapraczka
Ja kiedyś miałam brodawki na palcach u rąk. Było to już parę lat temu. Pierwszą lekarz mi wyciął - nie polecam tego. Kilka następnych "załatwiłam" preparatem Verumal (na recepte). Ale jedną miałam taka paskudną, że Verumal na to nie działał. Umiejscowiła sie tuż obok paznokcia i trzeba było uważać przy zmarowaniu (nie wolno podobno wjechac tym preparatem na paznokcie, nie wolno smarować nim skóry tylko samą brodawke a nie zawsze to jest takie proste). Żyłam tak z nia przez może 2 lata i nawet sie już do niej przyzwyczaiłam. Inne na szczęście już sie nie pojawiały. I oto pewnego dnia czyściłam kafelki w łazience mleczkiem bodajże Cif - bez rękawiczek. Trwało to dosyc długo tak że dłonie (i ta paskudna brodawka) miały dłuzszy kontakt z tym mleczkiem. Po kilku dniach brodawka po prostu odpadła i nigdy już nie powróciła :)
slynnapraczka
Słyszałam też że dawniej pomagano sobie mleczkiem z mniszka lekarskiego (popularne mlecze) ale nie wiem czy to działa.
dominika6
witam..!(smutna)
mam 12 lat i mam jedną kurzajkę już ponad rok..!!!
a drugą mam z parę miesięcy ...!
mój tata mi ją spalał parę już razy!!!
lecz nie działa ..!
czekam i czekam i nic!(smutna)
wiem że jest też takie coś jak wycinanie ..!
lecz ja chyba jestem za młoda na to !
i to boli..!
czy jest coś innego ?!
ale skutecznego ..!
;/
proszę o pomoc!
moja stara kurzajka jest ogromna !!!
aż wstyd :(
dziękuje:)
dominika6
dziękuje spróbuje to z cytryną !!
bardzo dziękuje :)(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.