Menu

Co z tym mlekiem od krówki

Dziewczyny jak to jest że ja jako małe dziecko i pewnie większość z was, była wychowana na krowim mleku i kaszce mannej. Od kiedy dzieciom podaje się te sztuczne mleka których jest do zatrzęsienia a nie podaje sie już mleka krowiego. Ja wiem że dziecko może dostać skazy białkowej, ale jeśli jej nie ma to czy stanie się coś strasznego jak podam dziecku rozrzedzone mleko z wodą??
Moja znajoma podaje swojemu dziecku takie mleko i nic się nie dzieje(glodna)
Zastanawiam się nad podaniem małemu takiego mleka. próbowałam już wszystkiego, nan, bebiko bebilon i inne ale żadnego nie chce pić(krejzolka)(krejzolka) pluje, zamyka buzie. Pije tylko moje mleczko. Chce karmić go dalej ale zastanawiam się czy mogę podać mu mleko od krowy. Mam możliwość załatwienia sobie mleka od gospodarza. Co o tym myslicie(kwiatek)(kwiatek)

jadiemus
 738  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie pokarm

Odpowiedzi

Juli
No bd najlepiej jak zapytasz sie pediatry
MamaMateuszka
Ja podaję jak mały skończył rok, nie uważam, żeby proszek był lepszy od czegoś naturalnego. Znane są w dorosłym życiu skutki picia mleka krowiego a te w proszku nie są aż tak długo na rynku żeby wiedzieć co z tego będzie. Nie mam możliwości takiego prosto od krowy ale kupuję w butelkach 2% z mlekowity, ma krótki termin bo 2tyg tylko chyba.
beatka7623
lepiej to skonsultuj z pediatrą bo mleko krowie jest strasznie tłuste ..
aniol
po co masz ryzykowac jesli podajesz mu swoje mleko?/bardzo czesto dziecko dostaje skazy bialkowej bo to mleko jest za tluste to nie to co kiedys jak my sie chowalysmy zdrowsze krowy byly i to co jadly a teraz wszsytko to chemia ..ja bym sie wstrzymaala ..na czas do skonczenia karmienia naturalnego ..moj synek byl karmiony naturaln
aniol
po co masz ryzykowac jesli podajesz mu swoje mleko?/bardzo czesto dziecko dostaje skazy bialkowej bo to mleko jest za tluste to nie to co kiedys jak my sie chowalysmy zdrowsze krowy byly i to co jadly a teraz wszsytko to chemia ..ja bym sie wstrzymaala ..na czas do skonczenia karmienia naturalnego ..moj synek byl karmiony naturalnie 1.5 roku i potem tez niepil zadnego sztucznego bo plakal i plul wiec zaczelam mu podawac zwykle krowie z kartonu i nic mu niejest ..wiesz jest roznie ale widzialam przypadki wczesnego podania krowiego mleka i do dzis maja problemy ze skaza u dzieci ..przemysl to i skonsultuj z lekarzem zanim podasz..
Emila2121
ja mojaj córce wprowadziłam mleko krowie w siódmym miesiącu...na początku dawałam jej manne na mleku/rozcieńczonym wodą/ tylko na spanie a w dzien bebiko...a później stopniowo zastępowałam bebiko krowim mlekiem i coraz mniej rozcieńczałam....teraz ma 13 miesięcy i od jakiegos czasu je tylko manne na mleku krowim nie rozcieńczonym 2% ....dodam , że Gabrysia jest okazem zdrowia.....od urodzenia była tylko raz lekko przeziębiona...żadnych uczuleń..kolek....Mam nadzieję, że pomogłam(awve)
jadiemus
Dzięki dziewczyny, Pomogłyście(grins)(cukierek)(cukierek)(cukierek)(cukierek)
sweetnessa27
Ja mleka na pewno nie podam przed ukończeniem 2 roku życia...A najlepiej później...
Mleko krowie też mi rarytas....ech...
karolincia
najlepiej spytaj się pediatry czy mozesz
mala21
Mam 24 lata, karmiona byłam od 2 tygodnia życia bebikiem, chociaż wtedy ciężko było go dostac, za nutramigenem którego nie chciałam potem pi tata podobno przejeździł dwa dni, takie były czasyy . A teraz mamy wszystko na półkach to po co ryzykowac
ja80
Ja mleka krowiego, nawet rozcieńczonego bym nie podawała. Tym bardziej takiego od gospodarza, bo nie masz pewności w jakim stanie jest krowa ( na oko to może być wszystko ok a w rzeczywistości niekoniecznie), czy gospodarz bada regularnie krowę, mleko.
Po to ktoś wymyślił mieszanki by nie obciążać nadmiernie dzieicęcych brzuszków. A że kiedyś nie było nie znaczy że było łatwiej/lepiej/ bezpieczniej.
Kamkamka
Tu w Holandii jest tak że matka decyduje czy chce dziecku zacząć podawać mleko krowie (półtłuste) po ukończeniu roku, albo 1,5

Ja już kilka razy podawałam małemu mleko krowie i nie było żadnej reakcji, więc myślę że do końca marca przejdziemy całkowicie na mleko krowie i zrezygnujemy z modyfikowanego
AniaSCh
@ja80 widac że nigdy nie mialas styczności z gospodarstwem zajmującym się hodowlą bydła mlecznego....nie wiesz jakie ścisłe normy w zakresie opieki weterynaryjnej obowiazuja rolników. Cały proces ewentualnej szkodliwości mleka zaczyna się w momencie trafienia do mleczarni gdzie zaczyna sie jego chemiczne udoskonalanie....
ja80
@Ania i tu Cię zmartwię miałam. ale wiem też że na wsiach niektórzy gospodarze mają 1, 2 krowy i sprzedają ich mleko o sąsiadach.
Jak ktoś hoduje bydło tylko dla mleka to i owszem krowy sa badane i takie mleko bez obaw można spożywać.
U mojej babci na przykład weterynarz pojawia się raz na pół roku a jeden sąsiad zaopatrza cała wieś w mleko. Od takiego gospodarza mleka dziecku bym nie podała. Bo hodowca bydła mlecznego a gospodazr posiadający krowę to wielka różnica.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.