Menu

co z tym seksem ???

Witam wszystkie kobietki. Może któraś z Was mi poradzi jak mam się uporać z brakiem ochoty na sex? Jestem 8 m-cy po porodzie i nie wiem co się dzieje. Po drugim dziecku jakoś nie układa nam się w łóżku. Z mężem nie kłócimy się jeszcze o to ale mało brakuje. CO ROBIĆ?

zizu
 771  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina seks po porodzie

Odpowiedzi

Nicoletta
może urozmaicić jakimiś gadżetami żeby się wkręcić albo coś (grins)
anna1258
Ja jestem rok po porodzie i nadal nie mam ochoty na sex i też sobie zadaje pytanie czemu tak jest
emiliab
A ja mam odwrotnie, to nie pomogę.(pout)
babooshka
Znalazłam coś takiego:"
Jednym z powodów, dla którego kobieta nie ma ochoty na seks, może być uwalnianie przez jej organizm ogromnej ilość oksytocyny, nazywanej też hormonem więzi. Niektórzy psychologowie twierdzą, że to właśnie ona przestawia mamy na emocje, na spokój, bezpieczeństwo. Tę psychiczną zmianę matki widać podczas bardzo bliskich, intymnych wręcz kontaktów z dzieckiem. Seksualne wyciszenie kobiety trwa mniej więcej przez cały okres karmienia piersią, a czasami nawet dłużej. Zmiany hormonalne są często przyczyną suchości pochwy, która może powodować bolesne stosunki (zwykle zmniejsza się po ok 2 miesiącach po porodzie). Mogą one skutkować obniżeniem zainteresowania seksualnego nawet przez kilka miesięcy po porodzie. Aby zmniejszyć te dolegliwości można wydłużyć okres gry wstępnej przed penetracją oraz stosować lubrykanty, które ułatwią stosunek"
koza54
Ja też nie miałam za bardzo ochoty, na szczęście mi przeszło :) ale wiem, że na mnie dzałały i działają zawsze filmy erotyczne (kciuki)(grins)(grins)(grins)
koza54
A to co znalazła @bobooshka coś w sobie ma... ja miałam np. suchość pochwy :/
iincia
ja urodziłam majac 43 lata i teraz to wogole niemam ochoty na nic, boje sie , zeby znowu niezajsc a niechce stosowac zadnej antykoncepcji
mamaKACPERKA
u mnie jest na odwrot ja mam ochote a moj maz niema i tez niewiem co zrobic
tlolek
ja mam ochotę jak nie biore pigułek
a tak to ochota z każdym miesiącem wraca ale jeszcze to nie to co powinno być
zizu
DZIĘKI DZIEWCZYNY widać nie jestem dziwadłem :-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.