Menu

Co zrobić, aby dziecko chętniej chodziło do szkoły?

Macie jakiś sprawdzony sposób, aby zmotywować dziecko do chodzenia do szkoły? Jak sprawić, żeby szkoła i nauka nie były dla nich codzienną udręką? Jak wspomagacie swoje dzieci w wywiązywaniu się z obowiązków szkolnych? Podpowiedzcie coś.

Ania
 1557  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat 13-18 lat Szkoła i Kształcenie szkoła motywacja

Odpowiedzi

marieta26
Jeśli mój synuś odziedziczy po mnie "umiłowanie" do szkoły, to będę miała poważny problem, żeby go zmotywowac... Mnie to wołami nie można było do szkoły zaciągnąc, a ranne wstawanie to była istna udręka. Ale, kto lubi chodzic do szkoły? Nie oszukujmy się... Na szczęście mam jeszcze kilka lat zanim będę się musiała zmierzyc z tym problemem u mojego synka.
goskapolak
Wydaje mi się,że podstawa to wybór dobrej szkoły,klasy i nauczyciela.
Dobra klasa to taka, w której nie ma 30 dzieci a dobry nauczyciel to taki,który nie pozwala nudzić się dziecku,który je wspomaga,a jeśli dziecko wykracza ponad poziom klasy,stawia przed nim nowe wyzwania.
Podstawą są także dobre kontakty rówieśnicze- i tu znowa rola dobrego nauczyciela,który świetnie radzi sobie z integracją grupy.

Reszta należy do nas- rodziców.Czyli:podtrzymywanie motywacji zaszczepionej przez nauczyciela,zachęcanie do nauki i pokazywanie jej przydatności w codziennym życiu,pomoc w lekcjach i porozumienie z nauczycielem dziecka.
To wszystko może się udać.A efektem będzie entuzjazm dziecka:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.