Menu

co zrobic by maluszek przespal cala noc

co zrobic by maluch przesypial cala noc poniewasz moj syn ma dzis 7 mc i klade go spac o godz 20.00 to spi do godz 02.00 i znowu zasypia po czym bydzi sie znow kolo godz 8.00

marzena795
 797  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem dziecko

Odpowiedzi

Mandarinios
Kochana maluszki im się więcej ruszją tym więcej potrzebują energii a mleko mamy jest najbardziej bogate w tłuszcze właśnie w nocy stąd może to być przyczyną wybudzania się. Poza tym w pokoju może być za duszno, za gorąco (optymalna temp to 21 st), warto zasłonić okna, niektóre dzieci nie lubią całkowitej ciszy inne własnie jej potrzebują, poza tym może uwierać pieluszka, ubranko, warto żeby w pokoju było ciemno a lampka była włączana tylko w razie potrzeby.

Poza tym bardzo ważne dla dziecka są codzienne rytuały, spacer, posiłki, kąpiel o tej samej porze, ułatwiają zasypianie i spokojny sen.

Zbyt dużo atrakcji przed zaśnięciem może powodować problemy ze snem, również w nocy po przebudzeniu malucha lepiej go utulić nic nie mówiąc i nie wybudzając go za bardzo. maluchowi może też chcieć się pić.

a patrząc ile Twój synek śpi to naprawdę nie jest najgorzej:) tak więc głowa do góry już niedługo będzie przesypiał całe noce:)
chwiejna
Ja bym szalała z radości jak moj mlody by tak spal jak Twoj... Od urodzenia budzi sie co najmniej 3 razy w nocy czasami nawet z 10 jak ma gorsza noc a ma prawie 10 miesiecy...
neliteli
kłade małego o 21 potem 3 mleko, i 6 mleko....
andzia27
Dziewczyny maja racje,chyba nie doceniasz swojego synka.Moja skonczyla rok i nie zasypia szybciej jak 23.00 a do tego wszystkiego budzi mnie co dwie,trzy godz.bez konkretnego powodu.Kochane dziecko ale spanie ma paskudne tak wiec jestes szczesciara:)
marzena795
no wczoraj go przechwalilam :)(kciuki) ze tak ladnie spi budzil mi sie co pol godz bez powodu plakal ohhh nocke mialam bardzo dluga haha
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.