Menu

Co zrobić jak dziecko nie chce, żeby myć główkę?

Słuchajcie, moja prawie roczna Alicja płacze w niebogłosy jak tylko przy kąpieli spadnie jej kropla wody na główkę, już nie mówię o myciu głowy to tragedia. To samo jest jak chce ją położyć do pozycji leżącej w wannie, bo już teraz kąpiemy się w wannie. Miałyście tak, jak sobie z tym radzicie. To już naprawdę nie jest płącz, tylko od miesiąca krzyk przy myciu główki.

oleandra
 616  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem dziecko mycie glowy

Odpowiedzi

jola8443
ja mam ten sam problem,ale jakoś daję radę jak płuczę głowę to staram się żeby woda nie leciała w oczy.
alinagj1o2
Mój najmłodszy na razie uwielbia wodę i nie przeszkadza mu mycie głowy .Miałam problem z jednym z synów .Zaczęłam kupować w Rosmanie kolorowe musujące tabletki do wody , kolorowy szampon .Nie pamiętam co to było ale taki spraj kolorowa .Synowi szybko przeszło ,podobało mu się i dobrze się przy tym bawił.
MamaMateuszka
Mój synek jak był mały też nie lubił, nic nie pomagało, na szczęście z tego wyrósł. Kiedyś szliśmy na wesele, został u mojego brata i jego żony, było bardzo gorąco więc ciotka chciała go wykąpać i wszystko było ok dopóki niczego nie świadoma zaczęła płukać włosy. Przekonała się o sile strun głosowych mojego dziecka a chcąc go uspokoić powiedziała:
- przecież muszą być czyste włosy, mamusia też Ci myje!
-Mama mi nie myje, mama mnie obcina!!!!
(smiech)(grins)
czekoladka22
niestety musisz próbować ja kładę dziecko na plecach mydle oczywiście odchylam główkę do tyłu i spłukuję namoczoną gąbką może spróbuj tak:] albo połóż na plecach podtrzymując główkę i tak delikatnie ją huśtaj w górę i w dół wanny tylko oczywiście najlepiej sie to robi po umyciu płynem do kąpieli jak wanna jest śliska może jej sie spodoba i sama będzie sie odpychać potem jak żabka :] i potem to już z górki będzie jak już będzie chciała leżeć na plecach :] Powodzenia mam nadzieje że pomogłam :]
Albo daj ją do umycia komuś innemu np. tacie może jemu sie da umyć moja ma właśnie taki etap że nie chce czasem żebym ja ją myła tylko np tata albo babcia:]
A jak nie to na basen i ja nauczyć pływać na plecach :D
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.