Menu

Córeczka bez ojca

Moja Pati niestety będzie wychowywać się bez ojca. Ojciec nawet nie chciał jej zobaczyć. Wiem, że jeszcze czas na takie rozważania, ale zastanawiam się co ja jej powiem jak mnie zapyta gdzie tata?! Co powinnam waszym zdaniem zrobić? Gnębi mnie to pytanie i potrzebuję rady.

johanna
 579  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

ojciec dziecko

Odpowiedzi

panidomu
Powinnaś powiedzieć córeczce prawdę – nie że jej nie chciał, tylko, że zostawił cię jak jeszcze byłas w ciąży i że nie masz z nim żadnego kontaktu od tamtej pory. Ale też nie nastawiaj córeczki przeciw niemu – jak będzie pytała jaki był – to spróbuj wykrzesać w pamięci wszystkie dobre jego cechy i tak ją przedstaw córce. A jak mała jest w czymś do niego podobna to też jej o tym powiedz. Powiedz np. : masz takie sliczne oczka po tacie własnie. Nie ma co dziecka okłamywać.
ivka
Prawda – bo czasem nawet najgorsza jest najlepsza. Nie pociskaj kitów, że tata nie żyje albo coś takiego – bo kłamstwo ma krótkie nogi i możesz na tym stracić.
AnnaZZ
Ja miałam podobną historię jak karolina81. Mnie też wychowywała mama i babcia i dawały mi tak dużo miłości, że o tatę zapytałam dopiero w podstawówce, po tym gdy inne dzieci zaczęły wypytywać mnie gdzie jest mój tata. Teraz jestem dorosłą kobietom i uważam że nie jestem w niczym gorsza od dzieci wychowywanych w pełnej rodzinie. Poradzę ci tylko, że nie można okłamywać dziecka, że np. ojciec nie żyje, bo teraz może nie interesuje się waszym dzieckiem, ale nie zdziwiłam bym się, gdy córka będzie starsza, a on wówczas poczuje pragnienie poznania jej bliżej. Po takim kłamstwie dziecko ma wtedy żal do matki.
mumczinx
Powiedz prawdę. Generalnie wychowałam się przez jakiś czas bez ojca ale za to mama miała szczęście i wyszła za mąż po raz drugi gdy miałam 4 lata i od tamtej pory to był dla mnie tato. Nie ten tata co zrobił, tylko ten co wychował.
KaczkaDziwaczka
u mnie też z ojcem bywało raz lepiej raz gorzej. może ten Twój facet oprzytomnieje i będzie chciał dziecko znać. To by było chyba najlepsze dla córki
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.