Menu

Córka ma już za sobą ten pierwszy raz. Czy powinna zrobić jakieś badania?

Hej dziewczyny – córka ma już za sobą ten pierwszy raz – najstarsza. Zanim się na to zdecydowała była u ginekologa, zdecydowała się na tabletki antykoncepcyjne. Czy myślicie, że powinna teraz też zrobić jakieś badania?

kosia
 565  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

Mart03ha
Myślę, że jest to dobry pomysł. Ginekolog powinien zrobić m.in. cytologię, żeby ocenić czy nie rozwinął się jakiś stan zapalny, który wymagałby leczenia.
paula80
Na pewno to nie zaszkodzi. Lepiej niech się wybierze. Poza tym cytologia to na pewno dobry pomysł – należy ją powtarzać co roku.
twogirls
Córka zabezpieczyła sie również prezerwatywą, czy tylko tabletkami? A jej chłopak był prawiczkiem?
twogirls
Stan zapalny? A czy cóka ma jakieś objawy stanu zapalnego? Jeśli chłopak był badany lub/ i wcześniej nie miał innych partnerek, to chyba badanie nie jest potrzebne?!
KaczkaDziwaczka
na pewno jakies badanie kontrolne by sie przydało, zwłaszcza, że korzysta z tabletek antykoncepcyjnych - mozliwe, że będzie chciała je zmienić. trudno jest je dopasować tak od razu - przynajmniej w moim przypadku:)
Lexi
Podzielam zdanie @magdanet. Skoro Ona sie nie skarzy na zadne dolegliwosci to panika jest tutaj niewskazana. Co do cytologii, to fakt, jesli rozpocznie sie wspolzycie to trzeba ja robic raz na rok conajmniej, ale to nie oznacza,ze trzeba natychmiast. Pozdrawiam cieplo.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.