Menu

Cudaczne imiona dzieci

Co myślicie o cudacznych imionach dla dzieci?! Widzę, że tendencja zwłaszcza wśród znanych i bogatych przybiera na sile...
Podam wam kilka przykładów:

- Erykah Badu, soulowa piosenkarka, nazwała swoje pociechy Dallas, Seven, Puma i Fly. Seven? Wyobrażacie sobie dziecko które ma na imię Siedem?
- Toni Braxton uwielbia jeansy. Uwielbia je do tego stopnia, że postanowiła nazwać swoje dzieci Denim i Diezel.
- Shiloh Nouvel, córka podobno najpiękniejszej pary świata - A.Jolie i B.Pitt'a jest przykładem zapożyczenia z orientalnego języka - Shiloh w języku hebrajskim ma wiele znaczeń, między innymi "dar od Boga", "Mesjasz", "pełen spokoju". Nouvel to z francuskiego "nowy".
- Lider zespołu Coldplay, Chris Martin i aktorka Gwyneth Paltrow długo zastanawiali się nad imieniem dla córeczki. Ostatecznie wybrali Apple(jabłko) Blythe Alison.
- Geri Halliwell, była Spicetka poszła kwiatowym tropem. Swoją pociechę - córeczkę nazwała Bluebell Madonna, nawiązując pierwszym imieniem do nazwy rosnących dziko błękitnych kwiatków przypominających kształtem dzwoneczki.
itd itp

Marlena
 1103  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko imię

Odpowiedzi

ojciec
Jeśli chodzi o polskie realia nadając dziecku jakieś "oryginalne" imię trzeba się zastanowić czy nie zrobimy mu tym krzywdy bo reakcje rówieśników na to imię mogą być różne.
Maria25
Nie rozumiem w ogóle tych gwiazd, prześcigają się w wymyślaniu najdziwniejszych imion dla własnych dzieci, a nie myślą o tym że wyrządzają dziecku krzywdę. Przy pierwszych kontaktach z rówieśnikami, niektórzy naśmiewają się z nich. Bo jak można nazwać własne dziecko Jabłko, Dzikorosnący dzwoneczek czy Denim.
kasia13_archiwum
Dzikorasnacy dzwoneczku... nie je sie piasku! I nie dziobie kolegi w oko!... lol
paula80
@kasia13: Dobre!! haha
kosia
Jestem zdecydowanie przeciwko nazywaniu dzieci w taki sposób! Niech się ci rodzice sami tak nazwą.
kasia13_archiwum
Dziwne imiona sa moze dobre u Indian... typu... Dziurawa Skarpetka czy Pekniety Kondom lub moze Zdziczala Lilia... ale w naszym srodowisku jedyne co gwarantuja dzieciom to zainteresowanie rowiesnikow... Niestety negatywne. A dzieci potrafia byc okrutne, oj potrafia!
artanis
Ale mamy u nas przecież imiona: Jagoda, Róża, Lilia(na), przecież nikt się z tych imion nie naśmiewa. Dlaczego Jagoda jest lepsza od Jabłka? Inna kultura...
Mam koleżankę, która ma właśnie na imię Jagoda - wszystkim bardzo podoba się to imię.
mlodamama
Jak dla mnie najdziwniejsze jakie spotkałam to Wojomir i Bożydar... To ostatnie zawsze było powodem do żartów... zwłaszcza że kolega jakoś tak do niego nie pasował ;)
artanis
No cóż, a Figura dała swojej córeczce na imię Koko, ciekawe czy to od Chanel :)
sabina
Mi się podoba imię Mercedes, szkoda tylko, że nazywa się tak również marka auta :/
kasia13_archiwum
@artanis... zeby to od Chanel...
Bo mnie koko to sie z taka malpka kojazy. Tak bajka jest... o malpce Koko... ;)
smoczyca
hm, mi się shiloh nouvel bardzo podoba. ma ciekawe znaczenie i ładnie brzmi.
bako
A MI PODOBA SIE IMIE DORJAN PISANE PRZEZ J A NIE PRZEZ I
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.