Menu

Ćwiczenie pamięci

Znacie może jakieś fajne zabawy podczas których ćwiczy się pamięć dziecka?! taki trenig, żeby było łatwiej zapamiętywac?!

Daria
 1193  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

pamięć zabawa ćwiczenia zapamiętywanie

Odpowiedzi

mysia
najprostszym cwiczeniem jest zabawa poprzez powtarzanie krotkich wierszykow,rymowanek albo pokazywanie dziecku jakiegos obrazka po czym dziecko musi wymienic jak najwiecej szczegolow ktore zapamietalo.
Ania
Hmm, jeśli posiadasz kostki do gry, to możesz właśnie je wykorzystać, kilka kostek rzucasz i przez 10s pokazujesz dziecku następnie zakrywasz je i pytasz dziecko ile w sumie było wyrzuconych oczek, lub są dostępne w sprzedaży gry obrazkowe, które polegają na odnalezieniu dwóch pasujących do siebie obrazków , można też podać np. 10 słów i poprosić i powtórzenie ich w tej samej kolejności, na początek powinny to być krótkie
trzy-czteroliterowe wyrazy np skok,smok, sos,nos itd, po jakimś czasie można podnieść poprzeczkę,w taki sposób można również ułożyć zdanie składające się z 10 wyrazów i powtórzyć je dziecku trzy razy, a następnie poprosić aby je powtórzyło z odpowiednią dokładnością, jest również taka zabawa, która polega na podaniu komend dziecku np. biegnij do przedpokoju!, obróć się, zamknij oczy, podskocz, krzyknij halo i te komendy dziecko wykonuje w podanej przez Ciebie kolejnosci.
Może na początek wystarczy:-)
Claudia
Jest taka fajna gra "klepak" firmy GRANNA.Nie wiem ile lat ma Twoje dziecko ale moze mu sie spodobac.Sa to kartoniki z obrazkami,uklada sie je np na stole obrazkami do dolu.Kazdy podczas swojej kolejki odkrywa po dwa kartoniki,moze sie zdarzyc ze za pierwszym razem odkryje pare,jesli nie,pozostali odkrywaja kartoniki.W ten sposob zapamietuje sie gdzie lezal dany obrazek i zbiera pary w swoich kolejkach.Wygrywa ten kto zbierze jak najwiecej par
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.