Menu

Cytologia

Jak często robicie cytologię?

Raz do roku? Częściej? Radziej?

natka86
 445  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zdrowie cytologia

Odpowiedzi

kama86
Raz na rok wystarczy jesli kobieta nie ma zadnych dolegliwosci...Ja robilam dwa razy do roku jak mialam torbiele...
lola86
Raz do roku ok 18 roku życia . A po porodzie 2 razy do roku tak radzi moja ginekolog bo jestem w grupie bardzo wysokiego ryzyka . Mama babcia ciocia miała usunięte w końcu wszystko tak atakował jej rak. A rozpoczeło się od jajnika , siostra w wieki 32 nie ma już jajnika i jajowodu . Więc wole tego pilnować . A tak to zalecają robić nawet raz na 3 lata . po skończeniu 25 roku życia
tlolek
minimum robie raz w roku. Jestem z grupy ryzyka więc wole być upierdliwą i doszukującą się pacjentką u mojego gina niż żałować że nie dopilnowałam pewnych spraw jak był na to czas.
Nena
w polsce robilam raz na 3 lata bo jak napisala eudaimonia refundowane przez mz. tu raz jeden powiedzialam lekarzowi rodzinnemu ze babcia miala raka szyjki macicy i co pol roku mi przeglad podwozia zalecil mimo ze rak owy nie jest genetycznie przekazywany. wola dmuchac na zimne niz potem tone kasy wydawac na kosztowne leczenie rakowcow.
Madzika
raz do roku robię od 18 roku życia i zawsze prywatnie .
Szczerze, nie miałam pojęcia że refundowana jest tylko raz na trzy lata. Też mi dbanie o kobiety.
Ada3610
Chodzę na przegląd raz do roku, mam usg, cytologie. Wszystkie badania robię prywatnie.
irekzboralski
robię raz do roku
elinka
Do niedawna robilam co roku. W zeszlym roku poszlam na umowiona cytologie i dowiedzialam sie, ze zrobia mi, ale dopiero za rok, bo... sie przepisy pozmienialy i teraz zalecaja co dwa lata. Guzik ich obchodzilo, ze jestem w grupie duzego ryzyka i ze ciaze planuje.
amalka
O mamo... Aż wstyd się przyznać ale ostatnio robiłam cytologię planując ciążę i gdy jużw ciąży byłam. To będzie... 6 lat temu (bach)(bach)(bach)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.