Menu

czapeczka...

Dziewczyny poradźcie mi. Mój synek ma prawie 15 miesięcy, teraz jest pogoda słoneczna, jest bardzo ciepło... wszyscy mówią ze tak małe dziecko powinno nosić czapkę, ale mój smyk nie daje sobie jej włożyć nawet 2 sekund nie ma tej czapeczki na głowie... Dlatego powiedzcie mi czy ta czapka jest koniecznością w taką pogodę jak jest teraz?? Cyz jednak bez tej ochrony może się obyć??

Runka
 996  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat upały dziecko

Odpowiedzi

sweetnessa27
Jeżeli główka dziecka nie jest wystawiona na bezpośrednie działanie słońca to nie musisz mu jej zakładać.

Ale jeżeli biega po słońcu to musi mieć czapeczkę np. z daszkiem.
Magdzik
Tak jak pisze @gochasta, choć ja zawsze zakładam i moja mała też zawsze ściąga(grins) Dlatego u nas koniecznie muszą być czapeczki wiązane ( choć już też odwiązuje sama(grins) ), bo chusteczki to już całkowicie odpadają(nigdy)
emiliab
Wiesz mój synek nie znosi czapek, zawsze muszę kupować wiązane. Przekonał się za to do kapelusza, nawet sam sobie zakłada. Kaszkietki bejsbolówki też przejdą.
Runka
@superlaska na zakupach z synkiem jest tak, ze on wybiera to co ma większą metkę(smiech)(smiech)(smiech) a potem i tak rzuca w kąt... a takich czapeczek, chusteczek czy kapelusików to ma całe mnóstwo... jedyna nadzieja w tym ze jak pojedziemy do mojej mamy to ona go przyzwyczai(smiech)(smiech)(smiech)
mala21
ja mam 6 miesięcznego synka i czapki nie zakładam, ale on jeszcze w głębokim wózku, myślę że w cieniu i w wózku osłoniętym budką i parasolką to nie trzeba
babooshka
potwierdzę inne wypowiedzi na słoncu jest to konieczne, tu chodzi tez o ciemiączko, może kup mu jakąś fajną z samochodem itp?
izkalepszy
Jak nie wieje i nie świeci to nie zakładam.
mammma
chodzi tylko o to by chronić główkę przed przegrzaniem i uszy przed wiatrem (bo i w upalne dni, potrafi nieźle wiać). jeśli Maluch nie chce nosić czapeczki, to unikajcie słońca. nie wychodźcie na spacery w najbardziej nasłonecznionej porze dnia, szukajcie cienia, kup parasolkę do wózka lub ustawiaj wózek tyłem do słońca, itd.
Runka
@babooshka synuś ciemiączko ma już zrośnięte, a czapek ma od wyboru do koloru i to nic nie daje (chociaż ostatnio dał sobie założyć w sklepie różowy słomkowy kapelusik z kwiatuszkami(smiech)(smiech) )
martus1988
ja w takie cieple dni jak moj maly jest w wozku to mu czapeczki nie zakladam ale jak jest jego glowka wystawiona, na slonce to wtedy zakladam czapeczke.
karolincia
Ja mojej na słońce zakładam kapelusik a gdy nie świeci i nie wieje za mocno to chodzi bez nakrycia głowy
iwona1985
moja córeczka ma 13 misięcy i niemam z nią problemu jeśli chodzi o czapke chęnie zakłada czapki, chusteczki i opaski
JUSTYLKA
mój ma 10 miesięcy i prawie czapeczek nie nosi...chyba że jest zimno.A na słońcu i tak nie chodzimy raczej w cieniu lub mam budkę w wózku przysłoniętą
33anna
Jak nie ma strasznego wiatru i nie świeci ostre słońce bezpośrednio na główkę to nie musi być. Michaś też nie cierpi czapek i prawie w ogóle mu ich nie zakładam.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.