Menu

Czapka

Kochane, czy na chłodniejsze dni zakładacie już swoim 3-4-letnim dzieciom czapeczki? Bawełniane, czy takie ażurkowe(nie za letnie?) z dziurkami? Przyznam szczerze, że sama się zastanawiam, bo Monika całe lato przechodziła bez czapki, ale dziś u nas jest tylko 13 stopni i zimno jak nie wiem, do tego deszczowo... Co prawda lato niby jeszcze trwa, ale pogoda wcale na to nie wskazuje i wyciągnęłam czapki córce i mam dylemat, którą jej założyć. Co Wy na to?(kwiatek)

Magdzik
 821  29

Odpowiedzi

MiJa
nie zakładam jeszcze czapek chłopakom,bez przesady(grins) Jak pada deszcz mają kaptur i tyle(grins)
daryjka87poznan
Zakładam czapeczke cieplejszą gdy jest na dworze tak jak dzis.
karolcia514
ja również zakładam czapkę w takie deszczowe i chłodne dni :)
sweetnessa27
Nie zakładam jeszcze czapki....
monique25
nie. Nosi tylko czapkę z daszkiem
Zana
dziś założyłam jest 12 stopni i pada deszcz po za tym obudziła się z zapchanym nosem ... ale generalnie jestem za najpóźniejszym zakładaniu czapek ...kaptur jeszcze wystarczy ... uszy też muszą wiedzieć co to chłód i wiatr .... stąd najczęściej są właśnie te ciągłe zapalenie uszu u małych dzieci ... matki przesadnie zakładają opaski i czapki dzieciom na uszy nawe w lato bo wiaterek ... masakra ... same robią krzywdę dzieciom
sweetnessa27
Kiedyś czytałam ciekawy artykuł...Wypowiadał się jakiś uczony(grins)
Chodziło w nim o to , że ubieramy dzieci w za ciepłe czapki i za wcześnie w nich chodzą...Że zakładając dzieciom czapki ciepłe wiosną i jesienią, nie hartujemy dziecka i w związku z tym musimy jeszcze cieplejsze i grubsze zakładać zimą....Jesienią i wiosną dziecko nie powinno chodzić w czapce..No chyba że naprawdę jest bardzo zimno... A co do wiatru to nie wiatr zawieje w uszy...Od tego nie robi się choroba i to jest czysta bzdura...
Ada3610
Mój synek ma 5.5 miesiąca i jeszcze czapki nie nosi, jak jest zimno to ma bluzę z kapturem. Hartujemy Huberta.
xkasiulax
jeszcze nie zakładam
karolincia
nie nie zakładam mojej czterolatce dzisiaj padało to miała palto i od tego założony kaptur starczy i nie było zimno bo 12 stopni
MaLaCzarna
Jeszcze nie zakładam cieplejszej czapki
tymianek
w moim regionie, już od kilku/kilkunastu ( z przerwami na wybuchy ciepła) dni jest 12-14 st. rano, synek chodzi cały czas w czapeczce z daszkiem, jeszcze zdążę mu nałożyc ciepleszą.
margolcia85
mały całe lato chodził w czapeczce zdaszkeim, lubi taką czapę i nosi ją aż się zrobi zimno, za kilka tygodni pewnie ubierzemy juz bawełnianą lae narazie nosimy daszek taką basebol'ówkę
ajrian
Mój młody w taką pogodę nosi gustowny kaszkiet(grins)
Psycholek,ja jak syn miał dwa lata to zakładałm mu jeszcze wiązane czapki bo inne ciągle mu się zsuwały albo spadały.
ajrian
Mój młody w taką pogodę nosi gustowny kaszkiet(grins)
Psycholek,ja jak syn miał dwa lata to zakładałm mu jeszcze wiązane czapki bo inne ciągle mu się zsuwały albo spadały.
Kordelia
Do tej pory było ciepło i synek chodził bez czapki, ale dzisiaj rano zrobiło się zimno i założyłam mu taką bawełnianą (grins)
aniula
nie zakladam dzieciom czapek....dopiero kiedy jest naprawde zimno....nosza tylko czapki z daszkiem, przy ostrytm sloncu.Czapki sa na zimę(grins) .W DE dzieci nosza czapki tylko w zimie(grins)(awve)
Achcha
Mój ma niecałe 2,5 roku i nie nosi czapki a bywało ostatnio rano po 10-12 stopni. Gdy bardzo wieje albo pada zakładamy kaptur.
Anemona
Dzis założyłam Patrykowi (6l)czapkę taką bawełnianą na uszy ale tylko dlatego że jechaliśmy na rowerach większość z górki i nie miło jest jak tak wieje w uszy wiatr.
Ja też słyszałam że wiatr dziecku nie wleci do uszu czyli to nie od wiatru jest zapalenie ucha.

Laura w taką pogodę jak dziś ma czapkę na uszy bo roczne dziecko potrzebuje ciepła.
myszka838383
czapka z daszkiem..a jak mocno wieje to kaptur.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.