Menu

Czarny serwis obiadowy.

Zamierzam kupić nowy serwis obiadowy (mam 3 różne a marzy mi się jednolita zastawa) i mam dylemat... Podobają mi się 3 komplety 3078599766, 3096572189, 3096572189. W sumie najbardziej przemawia do mnie pierwszy (taki oryginalny) ale zastanawiam się jak prezentuje się jedzenie na czarnej części zastawy i jak wyglądają talerze w tej kolorystyce po "jakimśtam" okresie użytkowania. Ma któraś z Was czarny serwis obiadowy? Który zestaw (jeśli w ogóle któryś) Wam się podoba?

amalka
 621  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

serwis obiadowy

Odpowiedzi

Ada3610
numer trzeciej aukcji napisz.
Ja osobiście nie chciałabym jeść na czarnym. Wole tradycyjne serwisy.
Ja mam serwis CHODZIEŻ i jak mi się jakiś talerz stłucze to idę i dokupuje bez problemu.
amalka
3095168444 to trzeci komplet (grins)
amalka
Zamierzam kupić 2 lub 3 komplety więc jak się któryś talerz stłucze to trudno (rock)
Ada3610
ten ostatni najlepiej mi się podoba.
Lena1982
Mnie się podoba pierwszy
Panterka
My mamy jeden czarny i jeden czarno biały zestaw.. Moim zdaniem wyglądają bardzo fajnie, a dania na nim prezentują się dobrze :)
Magdzik
Ten ostatni mi się podoba. Pasowałby mi każdy kolor, tylko nie czarny. Chyba, że zastawa dymna, to owszem, bo czarny to taki... pogrzebowy... Sorry za określenie, ale tak mi się kojarzy:/
amalka
@Anu no i właśnie tego się boję... Podczas każdej uroczystości rodzinnej lub "zgrupowania" każdy ma talerz z innej parafii lub pożyczam serwis na 18 osób od mamusi. Chcę kupić coś ładnego, praktycznego... Talerze używane będą okazyjnie ale jak zachowują się czarne elementy zastawy pod wpływem "piłowania" nożem to dla mnie zagadka... Niby to Luminarc i niby odporny ale kto "go" tam wie.

@Panterko ryski są widoczne?
syla
zdecydowanie pierwszy jest super
Nula139
Jak dla mnie pierwszy.
Moja mama ma czarną zastawę,i żadnych rys nie ma na niej.
emiliab
Czarny serwis już po pierwszym użyciu wygląda na zużyty, każde ukrojenie nożem zarysowuje się. Kiedyś pracowałam w sklepie gdzie sprzedawałyśmy komplety obiadowe, facet kupił cały zestaw, począwszy od filiżanek i kubków, na talerzach skończywszy, reklamował nam po pierwszym użyciu. Na czarnym widać od razu.
tymianek
pierwszy jest super, świetnie wygląda
Kasia1978
ja bym wybrała zestaw pierwszy i na dodatek taki jak jest na zdjeciu,czyli biało-czarny!
goskapolak
Amalko ja mam taki komplet jak ten ostatni tylko granatowy.Przyznam,że pomysł z ciemnym kolorem był nietrafiony- wystarczy,że odrobineczkę się wyszczerbi to już wygląda paskudnie.Na białym tego nie widać.Mój serwis jest z połyskiem,nie jest porysowany ale niestety są odpryski.Gdybym miała wybierać teraz wzięłabym biały albo jakiś jasny.
amalka
Dziękuję Wam ślicznie za odpowiedzi. Ryzykuję i decyduję się na zestaw czarno- biały (grins) Kupuję 2 komplety + miski i półmiski. Całość wyniesie około 300,- Nie wiem dlaczego ale coś mi się "pofyrtało" i zestaw biały (tę "falę") policzyłam razy trzy, a przecież powinnam razy 6 by mieć jeden komplet. Kupując 12 zapłaciłabym ponad 400 zł (krejzolka)(krejzolka)(krejzolka) A gdzie reszta? Dam znać jak się naczynia sprawują. Może komuś się ta informacja przyda (grins)
Panterka
Ja mam taki 3097736865. Bardzo fajnie się sprawują, tylko czarne elementy trzeba dobrze spolerować, bo widać na nich zacieki.. Są dość trwałe, jak mi kiedyś talerz spadł na kafelkę w kuchni to się uszczerbiła.... płytka nie talerz :P
minusem może być to, że są dość duże i ciężkie..

A taki mam cały czarny... 3104779060.
:) też bardzo fajnie wyglądają...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.