Menu

Czarny ząbek...

Dziewczyny wczoraj moja koleżanka powiedziała mi że zobaczyła u swojego synka (21 miesięcy),że ma czarną plamkę w ząbku ale mówi że on nie je słodyczy tylko pije dużo soków owococych. Jak myślicie mógł mu się popsuć ząbek od tych soków?

iwona1985
 794  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat ząbek

Odpowiedzi

Ewa0528
tak pewnie ze mogą
ja80
Tak mógł się popsuć, do dentysty teraz.
ADAMSKA98
pewnie ze tak ,mojemu synowi wychodziły zeby juz z pruchnica
Ewa0528
tak jak pisze @ja80 niech kolezanka idzie do stomatologa ze synkiem jak nie pomyliłam nazwy ale chyba nie to bedzie miał lapisowanego ząbka żeby sie dalej nie psuł.Mojemu synkowi lekko ukruszyła sie jedynka jak sie wywrócił i i ma próchnice ale prawie nie widoczna bo tylko troszenke i chodzimy na lapisowanie własnie tak co 2mc zeby dalej próchnica nie postepowała i jest ok.
iwona1985
dziewczyny każdy stomatolog zajmuje się lapisowaniem jak to jest
babooshka
Wszystko jest możliwe, przecież takie soki zawierają cukier...Ja niedawno byłam z córeczką u stomatologa bo z dnia na dzień zobaczyłam że ząbek trzonowy jest jakiś ciemno-szary z jednej strony...Na szczęście okazało się że nie ma żadnej próchnicy tylko to był osad od jedzonka mocno przyklejony tak że szczoteczka go nie mogła wyczyścić...A więc trzeba iść z dzieckiem do lekarza:)
beata87
moja córeczka 17miesięczna myje sama sobie ząbki 2 razy dziennie.. polecam świetna zabawa to jest dla niej...
Achcha
Każdy, który dzieci przyjmuje bo w moim mieście jak mówiłam, że z małym dzieckiem to co drugi dentysta odmawiał i się wykręcał. A zęby po tym są czarne w miejscu próchnicy ale lepsze to niż dalsze postępowanie próchnicy i zarażanie innych zębów.
beatka7623
Czarna plamka czasem oznacza też krzywicę Dużej ilości dzieci później czarnieją całe ząbki Powinna to skonsultować z lekarzem i dentystą ....
Ewa0528
ale mój synek nie ma od tego lapisowania czarnego ząbka
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.