Menu

Czas do przedszkola lub do szkoły

Naturalną koleją rzeczy jest, że dziecko, które od momentu narodzin spędzało większość czasu z mamą musi iść do przedszkola lub do szkoły. Jak przygotować dziecko na ten moment, aby później odbyło się to w miarę bezboleśnie? Jak wasze pocieszy przeżywały pierwsze dni w przedszkolu lub w szkole? Czy było dużo płaczu czy też wręcz przeciwnie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Ania
 1018  5

Odpowiedzi

Panterka
Nas to dopiero czeka. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku, bo Julka jest na liście rezerwowej..... A przygotowuję ją w taki sposób, że dużo jej opowiadam co się w przedszkolu dzieje, że mama i tata będą w tym czasie w pracy, a potem po nią przyjadą.. Pokazuję jej różne zabawy, które w przedszkolu mogą być i widzę, że coraz bardziej jej się to podoba, często pyta, kiedy pójdzie do przedszkola.. Julka bardzo lubi spędzać czas z dziećmi, często zostaje u babci, więc wie, że wrócę po nią.. A ostatnio chodzi do sąsiadki, która ma dwoje dzieci nieco od niej starszych, i tam słucha się Pani, czyli obcej dla niej osoby i spędza czas z innymi dziećmi.. Myślę, że nie będzie problemu gdy pójdzie już do przedszkola, ale to dopiero czas zweryfikuje.. w sierpniu skończy 3latka..
mycha2706
Ja nie miałam zupełnie problemu,moja córka z radościa i ze zniecierpliwieniem oczekiwała pójścia do "zerówki"
Nie było płaczu,histerii tylko ciekawość ogromna.
Miała olbrzymi zapał,pokochała swoja wychowawczynie,szybko się zaklimatyzowała.
mamapati
moja idzie od września i juz ją przygotowujemy, 9. sierpnia zaczyna 3 tygodniowy okres adaptacyjny:)
smerrfetka
MOJA CÓRA W TYM ROKU IDZIE DO ZERÓWKI....I WIEM ŻE NIE BĘDZIE PŁACZU CZY HISTERI,ZAWSZE NASTAWIAM DZIECKO DO TEGO CO JĄ CZEKA LEKARZ CZY SZKOŁA ITD....mała już była w przedszkolu bardzo chętnie chodziła i była zadowolona,teraz nie może się doczekać kiedy wreszcie pójdzie do szkoły....JA BĘDĘ PRZEŻYWAŁA NAPEWNO,BĘDZIE MI CIĘŻKO I ZA PEWNE NIE BĘDĘ MOGŁA SIĘ ODNALEŹĆ PRZEZ PARE DNI CZY TYGODNI......ale taka kolej rzeczy(pout)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.