Menu

Czas iść spać

Niektóre dzieci nie lubią momentu, kiedy muszą iść spać, celowo przedłużają ten monet i utrudniają rodzicom wszelkie wieczorne czynności. Jak to wygląda u was? Czy w momencie układania dziecka do snu zaczyna się cyrk, płacz i krzyki, czy też masz to szczęście, że twoja pociecha chętnie chodzi spać i nie ma z tym najmniejszych problemów? Opowiedzcie jak wygląda rytuał chodzenia spać u waszych dzieci.

Ania
 1296  8

Odpowiedzi

milcia22
spokojne są wieczory, jest kąpiel, mleczko, przytulanie misia i lulu (spi)(spi) choć są też dni, że mały nie jest zbyt śpiący i chce się bawić, wtedy pozwalam mu na figle z tatą, wychodzi tak raz na 2-3 tygodnie(rock)(rock)
amalka
Rytuał jako taki nie istnieje. Po prostu jemy kolację, myjemy ząbki, bawimy się... Krzysio sam wskakuje na łózko, nakrywa się kołderką albo prosi by go przytulić i zasypia mi w ramionach a ja go układam do snu. Chodzi spać późno- na ogół koło 22:30 Dzieje się tak, bo czeka aż tata wróci z pracy (mąż co drugi tydzień wraca tak późno) Czasem jak ma dzień pełen wrażeń- pada jak kawka koło 21ej ale to się zdarza sporadycznie.
elinka
do niedawna raczej nie bylo u nas wiekszego problemu z zasypianiem... odkad sie przeprowadzilismy zaczelo sie odwlekanie, krzyki, placze, nawet kapiel jest beeee... mam nadzieje, ze to przejsciowe
xkasiulax
nie mam z tym większych problemów ...
daryjka87poznan
Powiem tak zalezy od dnia. Bo raz odstawia cyrki a raz połozy sie ładnie z nami i zasnie, ale jest jeden minus Inez nie chodzi wczesnie spac. Przed 22 nie zasnie.
sque
Zazwyczaj jest spokojnie. Kąpiel i przy kaszce już zasypia. Czasami zdarza się, że jak w dzień dłużej pośpi to wieczorem po kąpieli i kaszce tak z godzinkę jeszcze się z nami bawi i dopiero idzie spać, ale też raczej spokojnie bez płaczu.
Renatka2019
Zazwyczaj nie mam z tym problemu. Są tylko dwa minusy. Pierwszy to taki, że muszę go trzymać na kolanach żeby zasnął, a drugi minus: z nikim nie zaśnie tylko ze mną. Kacperuś chodzi spać między 20 a 21.
beatka7623
Raczej nie mam z tym większych kłopotów Koło 20 kapiel, mleczko i lulu Bywa że popołudniu później zasypia no to wtedy jest problem ale jestem nieugięta :))) No i jak ją coś boli i nie może zasnąć to jest problem ale to chyba normalne
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.