Menu

Czas na dziecko

Mała polemika:)
Czy lepiej:
- wcześnie urodzić dziecko, odchować, wykształcić się, iść do pracy i nie mieć wyrzutów sumienia, że zostawia się małe dziecko i nie frustrować się, że ma się 3 fakultety które wcale nie pomagają w prasowaniu śpioszków. Potem cieszyć się drugą młodością, bo dzieci dorosłe, a my wciąż przed 40?

- skończyć studia, rozpocząć pracę, urodzić dziecko, wrócić do pracy.
Wcześniej nabrać życiowych doświadczeń, wyszaleć się, nacieszyć młodością, osiągnąć coś w życiu, bo potem może nie być czasu?

A jak Wy zrobiłyście?

artanis
 729  5

Odpowiedzi

artanis
Ja też jestem młodą mamą, wcześnie zdecydowałam się na dziecko, ze względów zdrowotnych, ale nie tylko.
Ale powiem Ci @MAiRa2006, że to ma swoje plusy i minusy.
Teraz zdarzyło się tak, że nie jestem już z mężem, muszę sama utrzymywać nas plus jakieś tam mini alimenciki - tyle co kosztuje przedszkole... Nie było czasu na studia - więc niestety zarobki też nie są super. Nie żałuję, chociaż jest o wiele bardziej pod górkę.
Ju25lka
Nie wiem czy się da powiedzieć co jest lepsze - dla każdego inaczej! Mieć dziecko za wszelką cenę za młodu jak nie ma z kim... nie do zrobienia. Zależy jakie koleje losu! Nie da się wybrać bo dla każdego będzie może lepsze co innego.
mumczinx
Ja nie mam ale do 30tki bym chciała
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
agnieszka83
Niektórzy mają potrzebę się wyszumieć i nie wyobrażają sobie dziecka u boku przed 30 (mam wielu takich znajomych). W dzisiejszych czasach trudno wybrać odpowiedni moment również ze wzgledów finansowych. Jeżeli mąz jest w stanie utrzymać rodzine to ok, ale jeśli nie, to zaczynają się schody.
Ja wyszłam za mąż na 4 roku studiów, magistra broniłam w zaawansowanej ciąży:) wszystko było zaplanowane i przemyślane. Będę z Małą w domu do czasu, aż się odchowa, a potem zobaczymy...
marzenkag
Ja jestem młodą mamą.Obecnie mam nie całe 21 lat.Moja córeczka Natalia ma 1,5 roczku i nie żałuję,że tak szybko zdecydowaliśmy się na dziecko.Sama odchowam małą-Natalcia pójdzie do przedszkola,a ja do pracy:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.