Menu

czemu nie spi ?

witam dziewczyny moj syn ma rok ale juz od poczatku swojego malego zycia w nocy budzic sie potrafił z 10 razy to na picie to jesc tu dac smoczek i tak jest do dzis budzi sie z placzem dostaje smoczek i idzie spac dalej gdy zaczyna budzic sie co chwilke tak co minutke to wiadomosc ze chce jesc lub pic niespi za ldugo w nocy bo tak od 21 do 7 a w miedzy czasie budzi sie z 15 razy czasem jest lepiej obudzi sie pare razy problem jest taki ze co zasne to budzi mnie jego placz dlatego tez spi zemna (maz na kanapie;/) bo ja mialam chodzic co chwile w nocy do luzeczka to juz w ogole wieczorem daje mu zazwyczaj mleko z kaszka wiec jest najedzony tak kolo 5 je poraz drugi wiec glod odpada pic tez mu daje w nocy i do tego przebieram kolo 4 marzy mi sie przespac cala noc wiec pomozcie co moge zrobic ?

aniolek17
 571  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie przespane noce spanie budzenie sie w nocy

Odpowiedzi

KlaudynaK
Po pierwsze do picia tylko woda, Stas dostaje w nocy tylko przegotowaną wodę, żadnego jedzenia do co najmniej 6, 7 rano. Dziecko po roku na kolacje nie musi dostawać mleka, a na przykład parówy, Staś musi zjeść kaszkę mleczno ryżową po kąpieli bo nie uśnie 220 ml wody plus kaszka, najlepiej gęsta. Błędem jest branie dziecka do siebie ale z tym to i ja walczę. Staś zasypia w łóżeczku ale w środku nocy do mamy lezie. Też jak wypadnie smoczek się budzi, jak za ciepło krzyczy, za zimno także. Tego nie unikniesz, ale nie karm szkraba, woda, smoczek, zel do ząbków i spać... A co do pieluch to i ja mam taki problem ale nie przewijam Staśka, chyba że pielucha jest wielka, jak jest znośna to tego nie robię, dopiero rano. Jeśli mam mus przewinąć go w nocy to na śpiocha. Zawsze czekam aż dobrze uśnie i przewijanko po ciemku.
KlaudynaK
Dodam, że póki wszystkie ząbki nie wyjdą to pewnie dzieci będą się nam często budzić. Tak ponoć dwa, trzy lata a potem dziecko śpi... w miarę śpi...
mammma
podobno nie należy też do dziecka zrywać sie i lecieć od razu. Jeśli wstaniesz po krótkiej chwili to nauczysz go samemu się uspokoić lub poprostu go przymuli i uśnie.
Moja córka potrafi "przywoływać " nas przez sen. Człowiek leci do niej po ciemku, mało nóg nie zgubi, a ona spi w najlepsze, tylko coś jej się sni.
Mój maż jak do niej wstaje w nocy, to nigdy nie zapala światła i to też skaraca mocno czas nocnego wybudzenia.
Basia1980
Mammma ma rację nie należy leciec do dziecka na każde jego westchnienie. Dorośli przeciez też się budzą kilka razy w w nocy. Ja na początku też miałam synka przy sobie ale jak skończył 2 miesiące w nocy śpi w łużeczku. Rzadko się budzi ale zawsze czekam aż zacznie marudzić, bo już nieraz kiedy wstałam on spokojnie zasypia. Spróbuj odłożyć go do łóżeczka i przetżymuj go a z czasem "przestanie Wymuszać". Powodzenia bo wiem że to nie będzie łatwe:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.