Menu

Czerwone plamki koło brwi

Moja córka codziennie po przebudzeniu ma na buźce czerwone plamki, które znikają w ciągu dnia. Zastanawiam się czy to może być alergia.. Spotkała się któraś z was z czymś takim?

dudka
 2828  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

lucynka78
Moja Weronika też tak ma ale to dlatego, że po przebudzeniu zawsze długo trze buźkę rączkami i pieluszką, którą zawsze ma w łóżeczku. Poobserwuj córcię może też tak robi.
kasia13_archiwum
Moja mniejsza tez miewala takie plamki i to nie tylko na twarzy, ale na calym ciele. Z poczatku lekalka podejrzewala tez alergie. Robilismy malej testy. Zadnych alergii. Lekarka wyjasnila nam, ze czasem niemowlaczki maja bardzo wrazliwa skorke. Do takich reakcji dochodzi wtedy np. pod wplywem zbyt duzej temperatury (np. zbyt cieple ubranko), ucisku (np cos uciska alba obciera)...
Po prostu zawsze miec na oku aby dziecko mialo luzne, przewiewne stroje, i zeby nic nie uciskalo.
Mala dostawala tez np plamy na twarzy pomimo, ze nic tam nie dotykalo ani nie uwieralo.
Ale z czasem jej to zniknelo.
ewelinan
Poza obserwacją ja bym jeszcze zaproponowała zmianę preparatów, w których pierzesz Weronice pościel, być może to też ma znaczenie.
wegetarianski
radzę dokładnie spojrzeć w czym prane są ciuszki - wyeliminować chemiczne proszki i kupić ubranka z bawełny ekologicznej - strona www.lotties.pl
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.