Menu

cześć, proszę o radę

mam koleżankę dziewczyny, od jakiegoś czasu obserwuję u niej zmianę zachowania, od jakiś dwóch miesięcy dokładnie, wogóle nie zajmuje się domem jak wcześniej, a zwraca na wszystko uwagę co jej mąż gdzieś odstawił, co położył gdzieś źle w innym miejscu, a swoich rzeczy które robi nie widzi.


Staram się jej coś powiedzieć ale nic nie chce sobie ona dać powiedziec, takze nie wychodzi już na sport tak jak wczesniej, nie wiem czy to depresja czy co, ale co sądzicie co mogłabym zrobić?

karinabak
 250  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zdrowie depresja

Odpowiedzi

amalka
"Polska język- trudna język"

Mąż koleżanki zauważył zmianę? Jeśli im zmiana nie przeszkadza, to co tak razi Ciebie? Ja też mam w tej chwili (mówiąc kolokwialnie) olewkę na niektóre czynności, niezbędne mi do życia niegdyś...
karinabak
Tak ale to koleżanka którą znam od lat i widać gołym okiem że coś się dzieje :/ Okey może wyolbrzymiam w sumie...hm
amalka
Więc to z koleżanką/ jej rodziną rozmawiać powinnaś a nie z obcymi osobami co to jej w ogóle nie znają i nic nie mogą na temat "zmiany w zachowaniu" powiedzieć.
MaLaCzarna
Może ma dość chodzenia i sprzątania rzeczy po mężu . Po prostu zmęczenie wzięło górę, każdy może poczuć się zmęczony .
karinabak
tak każdy może czuć się zmęczony, ale ona wyraźnie się już nie cieszy życiem, nie mogę tego obserować, nic postaram się z nią jakoś porozmawiać dzięki wielkie za pomoc
blue
Być może ma jakieś problemy osobiste, a może zbyt rzadko wychodzi z domu, nie ma z kim pogadać, więc trochę się wyżywa na mężu, bo on jest pod ręką. Jak dla mnie to już zakrawa na początki depresji, albo jakiegoś kryzysu. Może zaproponuj jej jakiś wspólny wypad do kawiarni albo na zakupy?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.