Menu

Czkawka

(krejzolka) se tak siedze i se tak myśle... czemu dziecko w brzuszku matki ma czkawke (grins) mój maly ma bardzo często i sie tak właśnie zastanawiam czym to jest spowodowane ... (wow)

soniacz87
 721  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

Mandarinios
przez to, że łyka wody płodowe.... stąd potem smółka..
Mandarinios
smółka jest m.in. z tych wód płodowych, a nie z czkawki :D
soniacz87
a jest to grożne jak ma tak często tą czkawke?
Mandarinios
nie :) mój miał bardzo często :) szczególnie po tym jak szalał :)
soniacz87
no ja jestem w 37 tyg i zauważyłam że jest bardziej aktywny niż np w 30 tyg.. dziwne to bo w książkach pisze ,że dziecko pod koniec ciąży jest mniej aktywne.. a ja właśnie ruchy i czkawki odczuwam najwięcej ..
Mandarinios
wiesz, nagła zmiana ruchów dziecka może świadczyć o jakimś zagrożeniu.... ale nagła np, że przestanie się ruszać całkowicie albo będzie się ruszczać non-stop... Teraz czujesz wszytko mocniej, bo nie ma już tak wiele miejsca... a biorąc pod uwagę, że prawidłowo możesz urodzić do 42 tygodnia to jeszcze prawie 5 tyg więc zdąrzy się trochę uspokoić :) no i ksiązki podają przykład, a nie normę :)
soniacz87
nie no tak nie mam... mam tak rusza sie tak z 10 min :D i potem se pewnie idzie spac no i znowu jest aktywny i znowu nic.. to chyba nie świadczy o czymś złym ?
anetka2803
normalne kochanie normalne moja Zosia tez miala czkawke :)bable pija wody polodowe ale kolezanki juz Ci napisaly
dzieciaczki robia sie mniej aktywne tuz przed porodem(grins) po prostu zbieraja sily przed nie lada wyczynem-przyjsciem na swiat(grins)(grins)(grins)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
soniacz87
ahh dziękuje Anetko(prezent)(prezent)(prezent)(prezent) bo już sie zaczełam niepokoić ....
avilla1209
moj syn mial w brzuszku non sto czkawke :)
melka102
Ja również jestem w 37 tc i podobnie jak Ty ruchy odczuwam znacznie wyraźniej niż w tygodniu 30. Podobnie jest z czkawką, którą moje maleństwo ma kilka razy dziennie, aż mi go szkoda ;)) Myślę, że intensywność tych odczuć jest spowodowana tym, że dzidzia ma już bardzo mało miejsca i czujemy nawet najmniejsze falowanie brzuszka.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.