Menu

czopki

Witajcie :) Mój mały właśnie gorączkuje..prawdopodobnie przez ząbki. Podaje mu czopki z Paracetamolem dla niemowląt. Moje pytanie brzmi: czy dziecią które mają juz 2 latka podaje się inne czopki?? Bo już raczej niemowlakiem nie jest.

myszka838383
 1017  25

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie gorączka zdrowie

Odpowiedzi

myszka838383
Tak też pomyślałam..ale wolałam się upewnić :) dziękuje nina(kwiatek)(kwiatek)
myszka838383
no właśnie..są za słabe..właśnie przeczytałam na opakowaniu (50 mg) następne mają 125 mg czyli byłyby odpowiednie..ale pisze dla dzieci od 3-6 lat...
kasia13_archiwum
A ja mam czopki paracetamol 250 i pisze na nich o 1 do 6 lat.
myszka838383
dziękuje (kwiatek)
myszka838383
kasia13 właśnie oglądam na necie czopki i pisze: 125mg od 3-6 a 250mg od 7-12...już zgłupiałam..muszę się wybrać do apteki
kasia13_archiwum
No wlasnie... a na tym opakowaniu, co ja mam pisze od 1 do 6 lat...

To sa niem. czopki Paracetamol AL 250...
kasia13_archiwum
Znalazlam cos takiego w necie:

"Czopki zawierające 250 mg paracetamolu u dzieci o masie powyżej 10 kg - przyjmować 10-15 mk/kg masy ciała na dawkę, którą można stosować nie więcej niż 4 razy na dobę. Nie należy przekraczać dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała."

http://www.doz.pl/leki/p4790-Paracetamol_czopki_doodbytnicze
kasia13_archiwum
doodbytnicze
Anita21
ja bym podala nurofren jest bardzo dobry
serum
Jasne, że inne. Czopki przelicza się na kg masę ciała. Jeżeli podajesz mniejszą dawkę, musisz zwiekszyc częstośc podawania. Paracetamol jest przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, natomiast nurofen, ibum, są dodatkowo przeciwzapalne!!!
serum
Acha nie doczytałam wyżej wypowiedzi, proszę sie nie sugerować wiekiem podanym na opakowaniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak jak napisałam wyżej dotyczy to wszystkich czopków, przelicza się na kg masy ciała!!!!!!!!!!!!!!!!
joanna24s
(kwiatek)(kwiatek) ja swojej córci podawałam ostatnio syrop panadol bo terz mi gorączkowała przez ząbki i przeszło jej szybko
mammma
paracetamol jest lepszy na zbicie gorączki ale ma słabsze działanie przeciwbólowe. Do uśmierzenia bólu polecam nurofen.
serum
czopki zdecydowanie szybciej działaja i pomijają żołądek
mammma
panadol to też paracetamol. nurofen i ibuprom, ibum, itp. zawierają ibuprofen. trzeba patrzeć na skład, co jest substancją czynną.
mammma
ja też podaję czopki, żeby oszczędzić żołądek. dodatkowo syropy powodują zaparcia.
serum
apap to też paracetamol!!!!
serum
Akurat jeżli chodzi o paracetamol jest bardzo bezpieczny dla żołądka
isia8410
dziwczyny czopki z paracetamolem dobiera się do masy ciała dziecka tj. 10 mg na kg masy ciała dziecka, nie sugerujcie się za bardzo tym co jest napisane na opakowaniu czopków bo można przedawkować(pout)
myszka838383
ide do apteki
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.