Menu

Czy 10 lat to dużo?

Zaczęliśmy się z meżem zastanawiać nad jeszcze jedną pociechą. Na razie tak czysto teoretycznie. Ja mam jednak obawy czy taka rożnica wieku między dzieciakami to nie za dużo?? I jak ewentualnie przygotować córkę na takie coś? Wolałabym z nią porozmawiac wcześniej a nie stawiac przed faktem dokonanym

lusilla
 446  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

kosia
Ja mam trzy córki między najmłodszą a najstarsza jest 6 lat i jakby było kilka więcej to nic by się nie stało. Tez za każdym razem rozmawiałam z dziećmi na ten temat i zawsze był wielki entuzjazm i radocha!! Potem było rozpowiadanie wszystkim dookoła że będzie rodzeństwo a my nawet się nie zaczęliśmy starać :) Wiele było zabawnych sytuacji. Ale jak zaczniesz rozmawiac z córką to bardzo dobrze zrobisz – mała poczuje, że jej zdanie się liczy w rodzinie.
motylek
Jak Adaś miał przyjść na świat to rozmawiałam z Ewcią o tym od początku ciąży – była na początku trochę niepewna – zadawała pytania czy będę ja jeszcze kochać itd. Rozmowa jest bardzo potrzebna takiemu dziecu – i oczywiście zapewnienia że nadal będziemy kochać!
kasia13_archiwum
Nie uwazam, zeby taka roznica byla za duza.
Zreszta kazda roznica wieku, czy duza czy mala ma swoje plusy i minusy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.