Menu

czy 15-sto miesieczne dziecko powinno pić mleko???

Witam :) Do tej pory karmiłam małą piersią, musiałam przestać, ponieważ niespodziewanie znalazłam się w szpitalu :/ , jak wróciłam ze szpitala to też nie mogłam karmić, bo brałam silne leki przeciwbólowe. i tu zaczyna się problem bo mała nie chce pić mleka. ma 15 miesięcy i nie wiem co robić. kupiłam 3 rodzaje i żadnego nie chce pić, dodam że je danonki i mleczne kanapki, ale czy to wystarcza??? czy 15-sto miesięczne dziecko powinno pić jeszcze mleko???

sylwetka84
 5086  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie mleko

Odpowiedzi

jollka
Dobrze by było żeby tak małe dziecko piło jeszcze to mleko ale czy jest aż tak niezbędne w diecie to nie wiem, dobrze że je te serki czy tez mleczne kanapki itd. Myślę że jeśli tak bardzo nie chcę jeść tego mleka to nie ma co dziecka zmuszać do tego mleka.
emiliab
Chyba powinno, mój synek ma 19 m-cy i pije mleko rano i wieczorem. Może spróbuj podać mleko smakowe bananowe z bebiko, miodowe i waniliowe z Nestle. No i możesz podawać kaszkę mleczno-ryżową.
jollka
No właśnie tak jak pisze @emiliab może zamiast mleka to lepsza okaże się kaszka
mammma
moim zdaniem picie mleka w tym wieku jest konieczne. może wybierz się do lekarza po poradę. może dostaniesz witaminy w kroplach, jeśli nie uda Ci się Małej do mleka przekonać. powinna dostawać jakieś suplementy diety, jeśli nie będzie piła mleka.
karolincia
Są takie dzieci które po pierwszych urodzinach odrzucają mleko, moim zdaniem nic na siłe bo to jeszcze gorzej. Musisz zastąpic mleko innymi produktami które maja dużo wapnia: jogurty, sery, wspomniana kaszka mleczno ryżowa. Po jakims czasie spróbuj znowu podać mu mleko moze akurat mu się odmieni.
mammma
moja kasia nie przepada za mlekiem. miała okresy buntu i nie chciała go pić. ale nam akurat się udało i pije po dziś dzień.
karolincia
tak jest kasia13(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)
jollka
Zgadzam się z @kasia13 mleko jak mleko ale najważniejszy jest wapń zawarty w tym mleku i co za różnica w jaki sposób dziecko go otrzyma czy w mleku czy w jakimś innym produkcie zawierającym wapń.
karolincia
a jak nie da rady to na siłę ma być?
sylwetka84
dziękuje kochane serek i jogurty je więc chyba nie mam się czym martwić (prezent)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.