Menu

Czy automaty ze słodyczami powinny zniknąć z polskich szkół?

Automaty ze słodyczami są w niektórych rejonach wręcz powszechne. Ostatnio gdańscy samorządowcy postanowili wypowiedzieć im wojnę. Zdaniem radnych przyczyniają się one do pogłębiania złych nawyków żywieniowych u uczniów oraz rosnącej liczby otyłości i cukrzycy wśród dzieci. Zwolennicy argumetują, że automaty takie są pomocne, gdy uczeń na przykład zapomni śniadania do szkoły. Wtedy będzie mógł kupić sobie chociaż słodką przekąskę, aby nie był głodny. Jako alternatywę w niektórych szkołach zaproponowano także projekt ustawienia automatów ze zdrowszymi przekąskami, takimi jak owoce czy jogurty. A Ty co sądzisz na ten temat? Uważasz, że automaty ze słodyczami powinny zniknąć z polskich szkół?

Ania
 838  8

Odpowiedzi

sara7777
powinny je zastąpić automaty ze zdecydowanie bardziej pożywnymi produktami
Majaaaaaa0000
zdecydowanie tak!
mycha2706
U nas w szkole jest sklepik i niestety pełno tego syfu jest. U syna w przedszkolu zdecydowaliśmy jednogłośnie, że tylko w środę dziecko może przynosić słodkość na śniadanie, w pozostałe dni normalne kanapki. Całe szczęście, bo mój syn uzależniony był już od 7daysow :/
emiliab
Oczywiście, że powinny zniknąć. Tańsze jedzenie jest w sklepikach szkolnych niż w automatach i w tych sklepikach powinno znajdować się zdrowe jedzenie, zero chipsów i słodyczy.
ada410
Także jestem za likwidacją...
goskapolak
U mojej córki nie ma automatów.Jest sklepik ale w nim można kupić suszone owoce,kanapki,ciasto pieczone przez właścicielkę sklepiku.Dodatkowo ze środków unijnych kupowane jest mleko,marchewka,gruszki,jabłka i rozdawane dzieciom.
Beatka2010
Tak,tak,tak!!!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.