Menu

Czy becikowe należy się tylko najuboższym?

W tej chwili wszyscy świeżo upieczeni rodzice otrzymują becikowe niezależnie od wysokości ich zarobków. Od 2013 roku ma to się jednak zmienić. Do parlamentu trafiła bowiem nowelizacja ustawy która zakłada wprowadzenie miesięcznych progów dochodowy na osobę w rodzinie, powyżej których becikowe nie będzie już przysługiwało. Drogie Netmamy, uważacie nowelizację ustawy za słuszną czy raczej niesprawiedliwą?

Ania
 877  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Praca i Finanse becikowe

Odpowiedzi

justyna01
Moim zdanie wszyscy przyszli rodzice powinni dostawać becikowe. W porównaniu z tym ile wyda się na całe wyposarzenie dla dziecka, 1000 zł to nie jest dużo.
Mnie zastanawia to że teraz becikowe dostaje się jeżeli kobieta zdążyła zgłosić się do lekarza do 10 tyg ciąży. Moja znajoma w książeczce ciąży pierwszą wizyte ma wpisaną w 11 tyg i becikowego nie było:/ I czy to jest sprawiedliwe?? Ja całe szczęście mam wpisany 10 tyd to chyba się załapie.
niki30041988
justyna01 ale lekarz może wystawić tzw. zaświadczenie z karty, którą prowadzi u siebie, ja też się bałam, bo pierwszą wizytę miałam w 6 tygodniu a kartę ciąży założył mi chyba w 11 czy 12 tygodniu ciąży, ale później dopisał w karcie, datę i tydzień w którym potwierdzono ciąże. To było tak po za tematem, a nawiązując do niego to każda para spodziewająca się dziecka powinna otrzymać becikowe, to pieniądze dla dziecka a ono wiadomo ma na początku największe potrzeby.
kasia3030
zgadzam sie z @Oliwusia i szczerze powiem zamiast tego becikowego wolalabym wieksze pieniazki co miesiac dostac na dzieci
madziullka
powinno byc niezaleznie od dochodu. bo nawet złotówka moze przesadzić o niedostaniu zasiłku!!! I jak tu żyć w tym kraju??
Zana
owszem zabierają ale jeśli przekraczasz 1922 zł na osobę w rodzinie ... więc becikowe raczej przeciętniakom zostaje
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.