Menu

Czy będąc w ciąży ograniczałaś lub całkowicie rezygnowałaś z niektórych napojów?

Wiele przyszłych mam pragnie dla rozwijającego się w swoim łonie nowego życia tego, co najlepsze. Jednym ze sposobów realizacji tego pragnienia jest zdrowe odżywianie w czasie ciąży, do którego istotnych elementów należy także prawidłowa gospodarka wodna organizmu. O tym, że alkohol w czasie ciąży powinien być absolutnym tabu, wie coraz więcej kobiet. Są jednak również i inne płynne produkty, takie jak napoje dietetyczne, energetyczne i słodkie napoje gazowane, które często uznawane są jako nieodpowiednie dla kobiet ciężarnych. A Ty co piłaś najchętniej będąc w ciąży? Czy w tym czasie ograniczałaś lub całkowicie rezygnowałaś z niektórych napojów?

NetMamaTeam Team
 534  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Odżywianie napoje ciąża

Odpowiedzi

julia
nio ja w pierwszej ciazy chyba bardziej zwracalam uwage ogolnie na diete i na napoje... pewnie dlatego ze tio pierwsza ciaza byla... i ja taka niedoswaidczona.. co sie naczytalam i nasluchalam to moje :D ale teraz..? waidomo nie jest tak.. ze nie patrze na to co jem i pije.. ale jak mam ochote na cole.. to sobie wypije.. :) mysle ze dziecku sie nic od tego nie stanie.. no chyba ebym pila tej coli codziennie wiaderka :D
Beatka9316
Ja będąc w ciąży nie piłam kawy całkowicie gdzieś koło 2 miesiąca odrzuciło mnie od niej... Nie czułam potrzeby ani smaku jej pić... Po prostu przestała mi smakować. No i nie piłam nic gazowanego no chyba, że czasem jakoś bardzo mi się czegoś zachciało to wtedy jakaś Pepsi ale to bardzo rzadko. Tak to piłam zwykłą wodę niegazowaną piłam ją litrami :D lub sok pomarańczowy ale tylko do momentu jak nim zwymiotowałam... Ponieważ do 4 miesiąca wymiotowałam cały czas... Wypiłam kiedyś właśnie sok i dosłownie za kilka sekund zwymiotowałam nim i od tej pory nie tknęłam soku pomarańczowego. Tylko sama woda :)
amalka
Alkoholu (barf) nie tykam żadnego (z piwem włącznie) od lat już nastu, napoje gazowane od wielkiego dzwonu, energetyki zasmakowały mi dopiero w tegoroczne wakacje ale to syf okrutny, więc sporadycznie "przyłyczę" (jak mawia mój mąż) W ciąży piłam hektolitry wody (czasem z sokiem owocowym bądź z cytryną i miodem), domowe kompoty i soki. Nie zrezygnowałam z kawy, choć jedną czarną zastępowałam figową, bezkofeinową kawą" Enrilo.
irekzboralski
ograniczyłam picie coli
amalka
Ach! Maślankę, kefiry i koktajle to była codzienność. Rodziłam we wrześniu więc załapałam się na wysyp wszelkich owoców. Koktajl, koktajl, koktajlem poganiał (kciuki)
MaLaCzarna
Nie piłam kawy i napoi gazowanych . Kawy z tego względu że nie mogłam znieść jej zapachu.
katarynka3311
Nie piję gazowanych ani słodkich napojów nigdy w ciąży miałam cukrzycę więc nawet soki bez cukru ograniczałam z racji tego. Dużo piłam soku pomidorowego.Do tej pory uwielbiam soki warzywne.
iwus198920
nie piłam napojów energetycznych i kawy no i alkoholu. A tak to piłam na co miałam ochotę
renata29
Jedynie z alkoholu zrezygnowałam.Kawy i napoi energetycznych w ogóle nie piję.Czasami piłam pepsi bo mi na zgagę pomagała.
millie
oczywiście alkohol out, no i napoje gazowane też poszły w odstawkę, no i starałam się ograniczać kawę, no ale bez niej obyć się nie umiem, bo od razu mnie głowa bolała, więc starałam się pić jakąś małą filiżankę raz dziennie. no i piłam też dużo wody z cytryną i zielonej herbaty.
hiuma
Nie piłam kawy i alkoholu, a tak chyba resztę piłam. Wody smakowe na pewno piłam.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.