Menu

Czy będzie mi się należało rodzinne?

Niedługo urodzę dziecko, niestety nie jesteśmy jeszcze po ślubie z narzeczonym i zastanawiam się nad nazwiskiem dla dziecka.
Jeżeli dam swoje to mogę się starać o rodzinne jako matka samotnie wychowująca.
A jeżeli dam nazwisko ojca?
Ostatnio słyszałam że jeżeli nawet dam to jego nazwisko to i tak moge dostać pieniądze jeżeli narzeczony zarabia najniższą krająwą.
Czy to prawda??

justyna01
 609  7

Odpowiedzi

ada410
Zapytaj o to w swoim MOPS-ie oni powinni wiedzieć najlepiej...
myszka838383
tak..to prawda.
Zana
jeśli chodzi o opcje żeby dostać to rodzinne to ... możesz nie dać nazwiska i mieć status samotnej matki dla mopsu i do tego brać rodzinne .... możesz dać Jego nazwisko i podać Go o alimenty i też dostaniesz rodzinne bo przecież nie jesteście małżeństwem ...
justyna01
Tylko że ja nie potrzebuje go skarżyć o alimenty bo jesteśmy razem i co jakiś czas dostaje od niego pieniądze. Chodzi tylko o to czy dziecko może mieć jego nazwisko i czy mogę wtedy dostawać na mała pieniądze z mopsu
Pacholec
normalne ze sie nalezy nawet przy nazwisku ojca liczy sie dochod
madziullka
Dostać mozesz jak jestescie razem i jak nie jestescie. Ale przy rodzinnym jak i innyc swiadczeniach jest kryterium dochodowe nazwisko nie ma tu nic do rzeczy. jesli natomiast chcialabys uzyskac zasilek jako samotna matka to musialabys miec zasadzone alimenty/ bądz ojciec nieznany/lub niezyje/. jakos tak. musialabys konkretnie dowiedziec sie w mopsie bo ja juz dawno tam nie bykam ale w kazdym jest tak samo. bo jeden przepis na świadczenia rodzinne obowiazuje we wszystkich mopsach!!!!!
Iwona1977
Dziewczyny ale nie mylcie pojec ... status samotnej matki jest wtedy gdy ojciec dziecka nie zyje ,jest nn,lub sad odrzucil pozew o alimenty, o zasilek mozesz sie starac jak najbardziej i nie ma znaczenia czy masz slub czy nie i jakie nazwisko ma dziecko, trzeba tylko przedstawic dochod rodzicow, nie moze przekraczac 504zl na osobe, ( od listopada 574zl) od listopada wzrasta rowniez kwota zasilku dzieci do 5 lat-77zl, od 6-18 lat-106zl jak urodzisz dziecko to dostaniesz dodatek do zasilku rodzinnego "becikowe"
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.