Menu

Czy dajecie dzieciom codziennie mięso do obiadków???

Dziewczyny gotujące dla swoich maluszków powiedzcie, czy codziennie dodajecie mięsko lub rybę do obiadków? Czy np. raz robicie zupkę jarzynową bez mięsa, innego dnia drugie danie, a trzeciego rybę? Czytałam gdzieś, że dziecko powinno dostawać mięsne obiadki pięć dni w tygodniu, a w pozostałe dwa rybę. Ja na razie podaję małej słoiczki, ale chcę już z nich zrezygnować, bo skończyła roczek i chcę, żeby trochę jadła z nami (to, co może już jeść), a resztę będę jej gotować oddzielnie. A jak jest u Was?

Misha
 1086  19

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem dziecko obiady

Odpowiedzi

madusia
ja nie daje codziennie miesa
Agnieshka76
Nie codziennie dostaje mięsko. Ostatnio bardzo mało je :((((
beatka7623
Moja je codziennie mięsko bo lubi (grins) Czy to zupka czy drugie mięsko musi byc (kciuki) A ryby nie lubi więc na jakiś czas odpuściłam A poza tym je normalne jedzenie tylko mniej doprawiam i nie używam nic sztucznego np. sosów z torebki (grins) Muszę robić sama (grins)(grins)(grins)
KlaudynaK
o raju... jeszcze słoiczki. ja Staśka wcześniej przyzwyczajałam do jedzenia tego co ugotuję. Nic nie robię oddzielnie - po za grzybową, to tylko dla nas. A mięso różnie. Nie zawsze jest ale zupy gotuję raczej na mięsie, nie umiem na samej wodzie, zawsze coś wrzucę.
KlaudynaK
a właśnie... dodam, że nie zagęszczam sosów mąką, nie kupuję świństw gotowych... chyba, że barszcz biały knora, bo lubię (grins)(grins) raczej staram się sama gotować, czasem coś od teściowej do garnka wpadnie. Stasiek od dawien dawna je wszystko, ze śmietaną zupy. Od kąt skończył roczek to mu nie miksuję potraw.
nikordia
ja nie daję mięsa codziennie.
Misha
Nie zawsze mogę jej podać, to, co my jemy, np. schabowego jej nie dam;) Niestety, mąż lubi smażone, i często tak jemy, a roczne dziecko nie powinno jeszcze jeść takich rzeczy. Ostatnio dorwała pierogi z mięsem, ale nie smażone, i wcinała, aż jej się uszka trzęsły(glodna)
beatka7623
Ja również nie miksuję potraw tylko je troszkę dziabię widelcem No ale moja ma 10 m-cy A słoiczków moja córcia nie znosi więc je to co my (grins)(grins)(grins)
Misha
beatka - ale smażone też je? Czy tylko gotowane albo pieczone?
martus1988
nie daje codziennie miesa co trzeci dzien tzn. raz bez , raz z miesem i raz z żółtkiem.
aniol
roznie ale nielicze mieso je prawie codziennie ale zdaza sie ze tylko 2 razy w tyg bo np jemy pierozki z serem,placki dyniowe ,ziemniaczane.rybe staram sie 3 razy w miesiacu
betty
codziennie
Magdzik
Nie daję mięsa codziennie. A słoiczki... a co to jest w ogóle??(smiech) Moja Monika jadła słoiczki do 7 miesiąca, a teraz jada wszystko to, co my(grins)
emiliab
Mój synek w tym wieku jadł już to co my. Mięsa do obiadu nie dostaje codziennie, bo czasami robię obiady bez mięsne. Za to je mięso np w postaci szyneczki na kanapce. Ryb nie je w ogóle bo nie lubi.
Nula139
Moja mała nie lubi mięsa,"przemycam" jej w zupkach,szyneczkę je bardzo chętnie,natomiast rybkę je raz w tygodniu,czasem dwa i lubi bardzo(kciuki)
babooshka
ja też nie podaję codziennie mięska (córcia czasem chomikuje je w buzi i nie połyka,pomimo pokrojenia na drobne kawałeczki), za to rybka pieczona b. Wikuni smakuje, no i dietę zupełniamy jajeczkiem (w końcu w nim tez jest żelazo):)
iincia
MOJ SYNEK MA 7 MIESIECY I GOTUJE MU DROB CIELECINE ALE CZY RYBE TEZ MOZNA ? MOZE KTORAS MAMA MI DORADZI JAKA?RYBE.
iincia
(wow)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.