Menu

Czy dajecie dzieciom lody?

Każdy chyba lubi lody. Jedno słodkie inni kwaśne. Nic tak nie orzeźwia podczas upałów jak właśnie lody. A jak to jest z dziećmi? Czy powinny jeść lody? Pozwalacie waszym dzieciom na to? Jak często i jakie lody? Śmietankowe, kupne czy może domowe owocowe?

Marlena
 768  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Odżywianie upał lody

Odpowiedzi

hogata
Niemowlętom nie można dawać lodów, dopiero dzieciom od 2 roku życia i to też w niewielkiej ilości. (lekko rozmrożone, rozgniecione na talerzyku) . Ja swojemu synowi podaje lody śmietankowe i mleczne, bo są bogatym źródłem wapnia. Owocowe lody są mniej wartościowe, ale lepiej gaszą pragnienie.
tami
Nie ma przeciwwskazań co do podawania lodów małym dzieciom. Należy jedynie zwrócić uwagę że jeżeli dziecko jest zbyt zgrzane, gwałtowna różnica temperatury może spowodować nagłe oziębienie migdałków i krtani, i w konsekwencji zapalenie gardła - dlatego lody należy jeść pomału! Zdrowsze są lody robione w domu - wystarczy włożyć patyczek i zamrozić jogurt - sama zdecydowanie wolę takie lody!
motylek
Moje dzieci jadały lody właśnie już koło drugiego roku życia. Początkowo małe ilości - kupowałam np sobie gałkę loda, prosiłam o drugi wafelek i po troszku nakładałam. W rozsądnych ilościach na pewno to dziecku nie zaszkodzi!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.