Menu

Czy decydujesz o tym, z kim zadaje się Twoje dziecko?

Kochane Netmamy, dziś pozostaniemy w temacie przyjaźni. Jestem bowiem ogromnie ciekawa, jak reagujecie na kolegów, czy koleżanki swoich dzieci. Lato sprzyja nowym znajomościom i na pewno cieszycie się, jak Wasze dzieci zawiązują nowe przyjaźnie. Czasami zdarza się jednak, że między Wami a znajomym Waszego dziecka coś jest nie tak. Uważacie, że ma on na Waszą pociechę zły wpływ, jest zbyt bezczelny i ogólnie nie podoba się Wam. Co robicie? Zabraniacie im się spotykać? Czy raczej stoicie z boku i nie wtrącacie się? Jak uważacie - rodzice powinni reagować w takich sytuacjach, czy nie?

Ania
 644  1

Odpowiedzi

goskapolak
Na razie mam jeszcze wpływ.Co prawda nie było jakichś drastycznych sytuacji więc nie reaguję nerwowo.Czasem tylko mówięc córce jak zauważę jakieś sytuacje albo jak ona mi opowiada,że tak nie postępuję koleżanka czy przyjaciółka albo żeby przemyślała sprawę czy chce mieć taką koleżankę.
Jeśli zauważyłabym,że pod wpływem koleżanki moja córka robi jakieś niebezpieczne rzeczy z pewnością starałam bym się zminimalizować kontakty ale na pewno nie zabroniłabym całkowicie od razu tylko obserwowałabym.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.