Menu

czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ??

jestem pracownikiem od 2007 przepracowałam tam prawie 3 lata,w 2009 przeszłam na L4 i urodziłam syna ,syn ma grupę niepełnosprawności na tle Astmy i do dzis jestem na urlopie. ale za miesiąc mi sie kończy urlop jak i orzeczenie syna. Nie staję już na komisje lekarską i również nie wracam do pracy. z tego co sie w necie naczytałam to już glupieje bo pisze tam tak ***************************
Urząd pracy ustalając prawo do zasiłku przede wszystkim sprawdza, czy dana osoba w ciągu 18 miesięcy przed datą rejestracji pracowała przez 365 dni i uzyskiwała co najmniej minimalne wynagrodzenie, od którego były odprowadzane składki na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy, urlop wychowawczy wlicza się do okresu 365 dni. Będzie brał również pod uwagę w jaki sposób została rozwiązana umowa o pracę, jeżeli wypowię ją pracodawca, to prawo do zasiłku przysługuje po 7 dniach od daty rejestracji. Jeśli rozwiązanie umowy nastąpi na mocy porozumienia stron to prawo do zasiłku będzie przysługiwało po 90 dniach od daty rejestracji i zasiłek o te 90 dni zostanie skrócony, chyba że porozumienie nastąpiło z powodu upadłości bądź likwidacji pracodawcy lub z przyczyn dotyczących zakładu prac*********** Czy kturas z was byla w podobnej sytuacji ? wie cos ktoś moze

andziabuziak
 424  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Praca i Finanse kuroniówka

Odpowiedzi

Anulkaa
A nie lepiej po prostu iść do Urzędu Pracy i w odpowiednim miejscu zapytać? Oni maja obowiązek Cię poinformować i udzielić Ci informacji jak będzie wyglądała Twoja sytuacja po zakończeniu L4.
Od tego są urzędy, żeby tam człowiek mógł pójść i się dowiedzieć co trzeba.
Przynajmniej będziesz wiedziała na czym stoisz a i być może już się zaczniesz przygotowywać, jeśli coś będzie trzeba wypełnić, czy jakieś dokumenty zebrać.

Od siedzenia w domu i wyczytywania w necie skrawków informacji nic się nie dowiesz, a tylko będziesz miała kolejne powody do zmartwień.(pokoj)
jagoda30
Moim zdaniem należy Ci się,ale najlepiej zadzwoń do swojego UP i zapytaj.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.