Menu

Czy droga do szkoły Twojego dziecka jest bezpieczna?

Bezpieczeństwo dziecka w drodze do szkoły to zapewne kwestia istotna dla rodzica niejednego ucznia. Jednocześnie wielu rodziców wskazuje na niemałą ilość zagrożeń czających się na wracających ze szkoły uczniów, na które po części nie mają wpływu ani dzieci, ani opiekunowie. Uważasz, że droga do szkoły Twojego dziecka jest bezpieczna? Co robisz, aby zwiększyć bezpieczeństwo dziecka podczas drogi do szkoły?

Czy Twoje dziecko ma bezpieczną drogę do szkoły?

NetMamaTeam Team
 607  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Szkoła i Kształcenie droga do szkoły

Odpowiedzi

LaMandragora
Jedna cora ma az 5 minut na pieszo. Droga mega bezpieczna.
Druga dojezdza taksowka do innego miasta. Godzinke w jedna strone.
Taksowka odbiera ja spod domu, wiezie do szkoly i przywozi z powrotem. Takze tylko ja rano wyprowadzam do taksi, pozniej kierowca przyprowadza do domu.
Tez bezpiecznie. :)
kama86
Niestety moje dziecko nie ma bezpiecznej trasy do przejscia..Dlatego odprowadzam i przyprowadzam i tak bedzie dopuki sie nie przeprowadzimy.Niby droda do szkoly zajmuje nam tylko 5-7min za to dzieli ja od nas dwie niebezpieczne ulice,gdzie swiatla swoje a kierowcy swoje.
tlolek
K. co prawa jeszcze przedszkolak, ale jego przedszkole znajduje się w budynku szkoły (do której będzie chodził już za rok). Droga bezpieczna nie jest, trzeba iść poboczem (bez chodnika) całkiem ruchliwej szosy 10 km.
Póki co syn jest zawożony i przywożony przez nas do domu. Jeśli w przyszłym roku podpasują godziny gimbusów będzie korzystał z takiego dojazdu do szkoły (teraz musiałby czekać 2 godziny po zajęciach na gimbus który jedzie w nasza stronę)
MamaMateuszka
Wyruszamy co prawda dopiero za rok do szkoły ale mamy do niej 2 drogi do wyboru: 5min polną dróżką albo 10min wzdłuż głównej drogi ale po chodniku i bez przechodzenia na drugą stronę więc nie jest źle;-)
amalka
Krzysio jeszcze do szkoły nie chodzi ale do wybranej przez nas placówki drepta się góra 5 minut. Cały czas chodnikiem, dwa przejścia dla pieszych... Zaznaczyłam odpowiedź NIE. Dziecko bez opieki NIGDZIE nie jest bezpieczne. Będziemy Juniora (oraz dzieciaczki z osiedla) odprowadzali na zmianę z innymi rodzicami. Już o tym rozmawialiśmy podczas ogniska przedszkolnego (grins)
Jaga80
Do szkoły mamy około 1 km ale za to bardzo niebezpieczną drogą,chodzimy poboczem bez chodnika,a zdarza się,że kierowcy mijają nas z prędkością światła ponieważ mieszkamy 500m za tablicą "teren zamieszkały".Moje dziewczynki jeszcze bardzo długo będą odprowadzane lub wożone.Autobus szkolny mimo,że przejeżdża obok naszego domu nie chce się zatrzymywać bo nie mamy przystanku,choć mógłby zabierać również dzieci sąsiadów i była by ich 6-tka.Cóż - Polska krajem absurdów!
LaMandragora
Aha... wiekowo jeszcze.
Moja starsza (teraz 11) sama zaczela do szkoly chodzic w 2. klasie. Miala 8 lat.
Srednia od poczatku chodzila do szkoly ze starsza cora, czyli do zerowki.
Teraz, wiadomo, taxi i dojazd do innego miasta, wiec juz inna historia.
elinka
I tak i nie. Nie, bo na piechotke bym niespelna 5-latka nie puscila samego, tym bardziej, ze to ruchliwa ulica. Tak, bo samochodem to i bezpiecznie i bliziutko, ledwie 5-7 minut. Jak podrosnie, moze za 2-3 lata, bedzie jezdzil z innymi dziecmi autobusem szkolnym.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.