Menu

Czy istnieje przyjaźń między kobietą a mężczyzną?

W dzieciństwie zadawalam się tylko z chłopakami, bo oni wymyslali najlepsze zabawy i byli moimi prawdziwymi przyjaciółmi z dzieciństwa. W podstawówce też jeszcze można było mówić o przyjaźni między chłopakami a dziewczynami, choć w ósmej klasie przyjaźnie się kończyły, a zaczynały związki. Bo powiedzcie mi, czy przyjaźń między facetem a kobietą jest w ogóle możliwa? Czy raczej muszą być spełnione jakieś specjalne okoliczności, aby ona zaistniała, np. on jest homoseksualistą albo oboje jesteście zajęci? Jak uważacie?

Ania
 1151  12

Odpowiedzi

elizka
Myślę, że każdy kiedyś takiej przyjaźni doświadczył, przekonał się na własnej skórze jak to jest. Nie jednego człowieka nurtuje czy przyjaźń między kobietą a mężczyzną istnieje.

Przyjaźń jest podobna do miłości, tylko nie ma w niej chemii ani zazdrości. „Przyjaciel to drugie ja”, „połowa duszy mej”.
postrzelonanama
nie wierzę w przyjaźń między kobietą a mężczyzną. Jeżeli oboje są heteroseksualni, to tak układ albo kończy się w łóżku, albo jest to przyjaźń jedynie powierzchowna, albo po prostu jedna ze stron liczyła na coś więcej, ale bała się zrobić pierwszy krok i jest nieszczęśliwa, i wmawia sobie, że to super przyjaźń!

Poza tym wszystko zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciem przyjaźni :P
amalka
Oczywiście, że tak!!! Pisałam kiedyś o swoim przyjacielu :) Nie pociąga mnie w żaden sposób, choć- nie powiem- ciacho z niego... Zwykłam mawiać (co go- niby- wkurza), że mój przyjaciel to nie facet! To po prostu... T :) Nigdy nie łączyło nas nic "nieodpowiedniego", co choć trochę trąciłoby erotyzmem- choć często lądowaliśmy w jednym łóżku- gdy u T nocowałam :) Znali się z moim mężem od lat i P to jedyny facet, którego T uznał za "zasługującego na mnie" :) Teraz oboje mamy swoje rodziny, więc nie widujemy się tak często. Wiem jednak, że telefon o 0:00 w nocy i mój przyjaciel jest przy mnie :*

@Eudaimoniu ja niestety (za lat smarkaczych) też mam pecha jeśli chodzi o "psiapsółki" :( Obecnie mam szczęście znać spooorą grupkę fantastycznych babeczek, na które mogę liczyć ZAWSZE! Już nie raz się o tym przekonałam. Nawiasem mówiąc- jedną z nich poznałam na tym portalu :)
Nadobna
Dziś będzie krótko (obiecuję): NIE.

Nie wierzę w przyjaźń między kobietą i mężczyzną, chyba, że są homoseksualni. W przeciwnym razie predzej czy później któraś ze stron będzie chciała czegoś więcej niż przyjaźni.

Taka ma skromna opinia.
oles1984
Hej ja osobiscie niewierze w przyjazn miedzy kobieta a mezczyzna, uwazam ze wczesniej czy pozniej ktoras strona zacznie czuc cos wiecej . Kiedys tez mialam przyjaciela, pracowalismy w jednym miejscu i jezdzilismy do pracy i z pracy tym samym autobusem. No cóz po 3 miesiacach zdalam sobie sprawe ze nie jest dla mnie przyjacielem tylko kims wiecej. Wiec utrzymuje swoje zdanie :)
daryjka87poznan
Ja w to nie wierze. Miałam przyjaciół męzczyzn a na koncu chcieli czegos wiecej wiec jestem na to zywym dowodem ze taka przyjazn jak dla mnie nie istnieje.
Joanna12
Jestem w stanie stwierdzić, że istnieje przyjaźń między kobietą a mężczyzną tylko w niektórych przypadkach, przy tym dodam, bardzo rzadkich przypadkach - kiedy kobieta i mężczyzna nigdy nie będą w stanie poczuć czegoś do siebie, a możliwe jest to tylko wtedy, kiedy po prostu się sobie nie podobają, innym słowem, kiedy nie są dla siebie atrakcyjni...
Mówi się często, że z przyjaźni ma początek miłość, że taki fundament jest najbardziej solidny i daje na przyszłość gwarancję udanego związku. I tutaj mogłabym się zgodzić z tym stwierdzeniem w zupełności, oprócz jednego małego niuansu... na samym początku relacje między mężczyzną a kobietą są już z grubsza określone. Taka niepisana informacja wynikająca z rodzących się samoczynnie lub ustalonych otwarcie barier, których żadne z nich nie przekracza. Innymi słowy nasze gesty bądź czyny albo zamykają się już na etapie dobrej znajomości i czujemy, że na nic więcej liczyć nie będziemy, albo od razu wiadomo, iż dzisiejsze dobre poznanie siebiei zaangażowanie ma na celu przyszły związek.
natmama47
Przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest według mnie możliwa tyko i wyłącznie w następujących przypadkach - oboje są zajęci, już kiedyś coś między nimi było, nie ma między nimi chemii, lub są homoseksualni...
mycha2706
Moim najlepszym przyjacielem jest mój były mąż :D
margolcia85
Istnieje, i wcale nie prowadzi przez łóżko - mam 2 przyjaciół którzy są mężczyznami, oboje są heteroseksualni (bo znam opinie ze tak ale tylko z gejem) i z jednym zn ich owszem spotykałam się i to baaaardzo długo, ale z 2 od zawsze się przyjaźnimy i parą nigdy nie byliśmy choć była taka próba ale nic z tego nie wyszło - po kilku godzinnej rozmowę uznaliśmy że możemy być co najwyżej przyjaciółmi i dzieci to z nas nie będzie - każde z nas założyło rodzinę i nadal jeśli jest taka potrzeba dzwonimy do siebie o każdej porze dnia i nocy i pomagamy sobie na wzajem w każdej sytuacji :)
emiliab
Jest to możliwe i niekoniecznie musi być tak, że on musi być homoseksualistą czy oboje muszą być zajęci. Ja jestem przykładem, że mam dobrego kolegę od dzieciństwa.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.