Menu

Czy jesteś za legalizacją prostytucji?

Zawód ten jest nazywany najstarszym zawodem świata, a jednak w wielu krajach, m.in. w Polsce problem prostytucji nie jest nawet dyskutowany. W gazetach często można znaleźć ogłoszenia dla pań, za wycieraczki samochodów wkładane są ulotki agencji towarzystkich - jednak nic nie robi się w kierunku legalizacji bądź delegalizacji prostytucji. W Niemczech, Grecji, Szwajcarii, Holandii praca prostytutek została zalegalizowana. I choć legalizacja tej profesji nie rozwiąże wszystkich problemów, może warto rozważyć przynajmniej rozpoczęcie debaty na ten temat. W Szwecji i Norwegii karze się klietów złapanych z prostytutką. Jak to powinno wyglądać w Polsce? Czy chciałabyś żyć i wychowywać dziecko w kraju, gdzie prostytucja jest legalna?

Ania
 877  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

legalizacja prostytucji

Odpowiedzi

amalka
Delegalizacja tak? I co to da? A no GUCIO da! Policja dziupli złodziei samochodowych, producentów narkotyków, handlarzy żywym towarem... złapać nie może a "podziemne" domy publiczne rozpracują, tak? Nie sądzę... Z resztą- nie oszukujmy się- ludzie na "wysokich stołkach" czerpią ogromne zyski z prostytucji, więc czy będzie ona legalna czy też nie- nie ma to większego znaczenia. Tu się przymknie oko, tam się zatuszuje, gdzie indziej przyjmie się łapówkę...

Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie legalizacja. Składki zasilą skarb państwa (tylko co widniało będzie na paragonach hehe), kobiety będą czuły się bezpieczniej... Nie oszukujmy się- dla wielu to jedyny sposób na zdobycie pieniędzy (tylko błagam- nie piszcie, że można zbierać puszki czy inny złom) więc niech "pracują" legalnie.

Prostytucja była, jest i będzie. Popyt na tego typu usługi nie zniknie nigdy. Chyba każdy jest tego świadom...
clyde22
J.w.
Legalizacja i niech płacą podatki. Prostytucja jest od zawsze i nic tego nie zmieni. Może załatalibyśmy dziurę budżetową? ;))
emiliab
Absolutnie nie jestem za tym aby legalizować prostytucję, należy robić wszystko aby to zjawisko zwalczać. Pamiętajmy, że wiele kobiet "wykonuje" tę profesję wbrew swojej woli, są sprzedawane właśnie do takich krajów jak Holandia, Niemcy, gdzie prostytucja została zalegalizowana.
amalka
@Emiliab a myślisz, że delegalizacja coś zmieni? Wbrew swojej woli "pracują" na ogół kobiety "w podziemiu". W jawnie prosperujących agencjach taki proceder ma miejsce rzadziej. Legalne "lokale" byłyby przynajmniej kontrolowane... Zwalczyć to zjawisko? Niby jak? Kastrując męską część populacji? Tak jak wspomniałam- za duże zyski z prostytucji trafiają do ludzi "na stanowiskach" by zależało im na likwidacji domów publicznych (legalnych czy też nie) Wystarczy poczytać nawet wywiady z kobietami pracującymi obecnie lub niegdyś w agencjach towarzyskich... Klientela baaardzo wyszukana. Nawet mój szwagier stojąc na bramie podczas koncertów, proszony był przez "gwiazdy" (personalia zachowam dla siebie) o namiary na "miłe panie". Prostytucji nie zlikwidujesz bo popyt na tego typu usługi (NIESTETY) nie zniknie.
ada410
Pieniądze podobno nie śmierdzą, a zakazany owoc smakuje najlepiej. Moim zdaniem,gdyby to zalegalizowali, to być może i zainteresowanie by wtedy spadło...
Niegrzeczna
zalegalizować, opodatkować i tyle. Pozbyć się nie da i nigdy nie będzie dało to chociaż niech płacą jak wszyscy :)
Anemona
zalegalizować dziwki i maryśkę :) Poważnie, ale nie lepiej podnieś podatki , bo by się Rydzyk obraził. Myślę że dzięki legalizacji prostytucji takim kobietom zyło by sie lepiej, zmniejszyło by sie wykorzystywanie taki kobiet które na mrozie stoja przy szosie a za jednego klienta dostają tylko cześć pieniedzy bo reszta należy sie "opiekunowi". Musiały regularnie przechodzić badania na choroby weneryczne czy inne takie jak HIV.
Zmniejszyła by sie ilośc zachorowań na choroby weneryczne i koleje w przychodniach było by mnie. Widze same superlatywy, z tym że nigdy do tego nie dojdzie, na pewno nie w Polsce gdzie większość ludzi jest wierząca. Rząd aż tak dokopać Kościołowi nie chce bo całkowicie stracił by poparcie. Nie popieram tego bo uważam że prostytucja jest zła, a osobę która korzysta z taki usług uważam za żałosną . Żeby płacić za sex!!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.