Menu

Czy kara pieniężna za złe zachowanie ucznia to dobry pomysł?

Władze Potrugalii znalazły ostatnio nowy pomysł na to, aby dzieci w szkołach stały się grzeczniejsze. Nowy kodeks ucznia w Portugalii przewiduje... kary pieniężne dla rodziców za złe zachowanie ucznia. Co sądzisz o takim pomyśle? Czy jest to Twoim zdaniem próba jeszcze aktywniejszego włączenia rodziców w troskę o dobre zachowanie dzieci w szkole czy może kolejny niewypał, który ma na celu dodatkowe wyciąganie pieniędzy z kieszeni rodziców? Drogie NetMamy, czy uważacie, że rodzice powinni płacić za złe zachowanie swoich dzieci?

Ania
 903  12

Odpowiedzi

sara7777
to nienormalne!!!
Ada3610
Głupi pomysł, jak bym mieszkała w Portugalii to bym się odrazu wyprowadziła.
Karani powinni być dzieci, a nie rodzice. Dziecko nawet nie odczuje tej kary.
amalka
Bez sensu. Co innego gdyby dziecko dokonało aktu wandalizmu i musiałoby ZAROBIĆ na naprawienie szkody lub osobiście ją naprawić. To jest metoda wychowawcza, ale karać rodziców za niegrzeczne zachowanie dziecka?
emiliab
Jak wiemy Portugalia stoi nad przepaścią finansową i ściąganie kasy od rodziców uczniów to nie jest dobry pomysł na podreperowanie budżetu szkolnego.
Jak dla mnie dobry jest system w Stanach, każdy wybryk ucznia jest rejestrowany w jego dokumentach i takie rzeczy zawsze za nim idą w dalszej edukacji. Tam zawieszenie w prawach ucznia to naprawdę kara.
goskapolak
No cóż- z jednej strony dobry pomysł- dziecko trzeba umieć wychować- jak napisała Geodonna- a jak się tego nie potrafi trzeba ponosić konsekwencje.
Z drugiej strony- jeśli taki rodzic nie potrafił wychować swego dziecka to jak mu okaże to,że jego złe zachowanie go kosztuje i że ono- dziecko też powinno koszty tego ponosić?

Moim zdaniem to nie jest próba zaktywizowania rodziców- to jest po prostu finansowa odpowiedzialność rodzica tak jak w sytuacji gdy niepełnoletnie dziecko coś żniszczy.
korek221
A niby z jakiej racji rodzice mają płacić kasę za wybryki swoich dzieci??
Jak jeden łobuz z drugim coś zniszczy lub nabroi to powinien zarobić na pokrycie szkód ,które wyrządził - następnym razem pomyśli czy warto się wydurniać.
amalka
Oj tam "rodzice nie potrafią wychować"... Zapewne każda z Was uważa się za dobrze wychowaną a same przyznajcie- ile razy przeklęłyście na szkolnym korytarzu, ile razy zapaliłyście z innymi gdzieś w ciemnym kącie, ile razy zrobiłyście coś, co zgodnie ze statusem szkoły było naganne? ;) Niestety młody człowiek to często takie cielę gnające ślepo za stadem, a presja rówieśników oraz chęć dopasowania się to silny motor do "wykroczeń"...

Popieram @Emiliab
Kordelia
To byłaby kara dla rodziców, a nie dzieci .... ten pomysł uważam za beznadziejny :(
postrzelonanama
hm... to rzeczywiście głupi pomysł... Choć z drugiej strony, gdyby taka kara pieniężna została dzieciakowi konsekwentnie odciągnięta z kieszonkowego, to może dałoby się jednego czy drugiego łobuza zmotywować do bycia grzeczniejszym. No i jeszcze zależy, na co byłyby przeznaczane takie pieniądze... Bo jak na przykład na zakup wyposażenia szkolnego, to możnaby się jeszcze ewentualnie zastanowić. Ale tak czy inaczej dla mnie to wyciąganie pieniędzy z kieszeni podatnika :P
daryjka87poznan
Paranoja jak dla mnie.
natuuusia19
poprzewracalo sie w glowach;/
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.