Menu

Czy kary są potrzebne?

Czy karać dziecko? W dzisiejszym świecie propagującym bezstresowe wychowanie zapewne najczęstszą odpowiedzią będzie - nie... Tylko nagradzanie, chwalenie i tym podobne zachowania są pozytywne. Ale czy na pewno? Jak mądrze karać dziecko? Czy karzecie, a jeśli tak to jakie metody są najskuteczniejsze?

piggy80
 710  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie kara wychowanie

Odpowiedzi

Edit
Uważam, że dzieci zdecydowanie częściej należy nagradzać niż karać. Czasem jednak kary są potrzebne. U mnie jest to np zakaz oglądnięcia jakiejś bajki lub chwila siedzenia na kanapie. Jestem zdecydowaną przeciwniczką kar cielesnych. Oznacza to dla mnie brak szacunku dla dziecka i nieposzanowanie praw człowieka.
Kar nie należy nadużywać tak aby nie stały sie rutyną bo wtedy raczej nie odniosą zamierzonego skutku.
PaniMisiowa
Bicie zdecydowanie nie ma sensu. Czasem widze jak podczas samej rozmowy z "wionowajcą" jest mu źle z tym co zrobił i czuje skruchę - a to myślę juz niemało. Najczęstszą kara jest zero bajek w danym dniu i nie widzę już w tej chwili protestów z tego powodu.
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
justa
Kary są potrzebne, nie można patrzeć przez palce na złe zachowanie dziecka. Powinny być one dostosowane do wieku dziecka i tego jak bardzo nabroił - inaczej bym ukarała za drobnostke a inaczej za uderzenie kogoś...
Ania
Najważniejsza jest konsekwencja, nie można raz za coś ukarać, a gdy się to powtórzy, tak po prostu pozostawić bez komentarza. Kary moga być różne, należy też zwrócic uwagę na okoliczności, czy np. dziecko zachowało się źle, bo ktoś je sprowokował albo na to, jakie były intencje dziecka. Z pewnością nie powinny one obrażać dziecka jak wypowiedzi typu "nie nadajesz się do niczego". Choć jest ciężko czasami, przy karaniu najlepiej zachować zimną krew. Tego życzę sobie i wszystkim NetMomsom.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.