Menu

Czy kawa rozpuszczalna jest szkodliwa?

Oglądałam kiedyś taki program o prawdziwej kawie z Kolumbii bodajże. Coś mi się kojarzy, że taka rozpuszczalka to raczej jest szkodliwa. Wiecie coś na ten temat? Jaką kawę pijecie?

Justyna1983
 832  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Odżywianie kawa

Odpowiedzi

oli28
Kawa rozpuszczalna to nie kawa to bardziej napój kawo podobny..
Dla mnie kawa rozpuszczalna to takie siuśki przypominające kakao.
Produkcja takiej kawy pozbywa wszystkich aromatów itp Po za tym w kawie rozpuszczalnej jest nikiel w małych ilościach nie zaszkodzi ale w większych prowadzi do alergii.Kawa rozpuszczalna zawiera dużo mniej kofeiny niż normalna
Beatka9316
każda kawa jest szkodliwa jak pije się nią wiadrami... Oglądałam kiedyś program, że dziennie można wypić dwie filiżanki kawy rozpuszczalnej dziennie. Nie powinno się więcej bo to wypłukuję magnez. A parzona jest na pewno bardziej szkodliwa... Nienawidzę parzonej kawy fuj,fuj... Nie jestem wstanie tego przełknąć. Piję tylko i wyłącznie kawę rozpuszczalną z mlekiem.
oli28
@Beatka9316 skąd wzięłaś informacje,że kawa normalna jest bardziej szkodliwa??kawa naturalna ulega tylko procesowi palenia,a rozpuszczalna masę innych mrożenia,płukania,palenia itp
Kawa ma właściwości również lecznicze
izkalepszy
Wszystko w nadmiarze jest szkodliwe...
amalka
@Beatko a Tobie kto takich głupot nagadał?

W nadmiarze, to i woda mineralna szkodzi. Z resztą... co teraz nie szkodzi?
Beatka9316
Ja mówiłam o dużych ilościach kawy rozpuszczalnej i parzonej... To wydaje mi się, że parzona w dużych ilościach jest bardziej szkodliwa niż rozpuszczalna... !!
amalka
To źle Ci się wydaje @Beatko (kwiatek)
Beatka9316
No dobrze nie upieram się tylko tak mi się wydawało !
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.