Menu

Czy kelnerka ma prawo odmówienia alkoholu kobiecie w ciąży?

Kochane Mamy! Ostatnio w USA miała miejsce następująca sytuacja: Będąc w restauracji , kobieta w ciąży zamówiła lampkę wina, której nie otrzymała, gdyż kelnerka odmówiła jej podania. Słusznie? Najnowsze duńskie badania nie wykazały, że niewielkie ilości alkoholu mają negatywny wpływ na zdrowie nienarodzonego dziecka. Czy zatem kelnerka lub ktokolwiek inny mają prawo odmówić spożycia alkoholu kobiecie w ciąży czy decyzja ta należy tylko i wyłącznie do przyszłej mamy? Czekam niecierpliwie na Wasze opinie.

Ania
 1574  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka Zdrowie ciąża alkohol

Odpowiedzi

Justyna14
Nie popwinna.Przyszla mama ma wlasny rozum.Powinna sama wiedziec czy powinna pic
amalka
Jeśli ktoś jest gotów ryzykować zdrowiem swojego dziecka- jego brocha. Kelnerka jest w pracy więc realizacja zamówienia należy do jej obowiązków. Szkoda tylko, że to kelnerka pomyślała za mamę...

Ps. Wiem, że gro z Was popijało sobie piwko i winko w ciąży. Nie oceniam- wyrażam swoje zdanie.
ada410
Nie ma oczywiście prawa, ale moim zdaniem jak najbardziej powinna
Panterka
A moim zdaniem fajnie by było, gdyby wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu nie tylko nieletnim ale i kobietom w ciąży.. może wtedy rodziłoby się mniej dzieci z zespołem alkoholowym..
syla
Moja koleżanka poszła ostatnio do sklepu i kupic chciała papierosy dla męża bo ona nie pali i nigdy nie paliła a że jest w ciąży ,młoda ekspedientka powiedziała że jej nie sprzeda ,dla mnie to chore bo przecież nie koniecznie kupuje dla siebie i jest dorosła ma prawo wszystko kupić co tylko chce
goskapolak
Moim zdaniem nadgorliwe mamuśki- przyszłe czy obecne powinny swoje poglądy zachować dla siebie kiedy są w pracy bo to dośc mało profesjonalne jest.
Nie oznacza to,że pochwalam pijące ciężarne.Sama nie piłam w ciąży i nie znajduję wytłumaczenia dla tych,które piły bądź piją.
amalka
@anu no w sumie racja ;) Ale, że ja zawsze szczerze wyrażam swoją opinię- i tu to uczyniłam.
czekoladka22
Ja uważam że jedna lampka nie zaszkodzi a ona ma swój rozum jeśli jest już w ciąży ma chyba swój wiek i wie co jest dobre a co nie ja przyznam sie pod koniec ciąży parę razy wypiłam sobie piwko z sokiem kiedyś w poprzednich ciążach piłam karmi bo miałam smak . i nic się nie stało oczywiście piłam jedno piwko bo jednak miałam stracha . uważam że nie miała prawa nie podać wina .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.