Menu

Czy kiedykolwiek płakałaś na oczach dziecka?

Czasami w życiu są takie dni i sytuacje, kiedy nie potrafimy powstrzymać łez. Czy zdarzyło Ci się płakać na oczach dziecka? Czy uważasz to za oznakę słabości i nie popierasz płaczu przy dziecku? Czy też jako sposób na radzenie sobie z uczuciami, a tym samym uważasz, że dlaczego by chować łzy przed dzieckiem? W jakich sytuacjach najczęściej zdarzyło Ci się płakać przy dziecku? Jak Twoje dziecko reaguje na płacz u Ciebie?

Czy kiedykolwiek płakałaś na oczach dziecka?

NetMamaTeam Team
 783  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Partnerstwo i Rodzina płakać przy dziecku dziecko

Odpowiedzi

LaMandragora
Lzy - rzecz ludzka. Nie mam takiej potrzeby, aby moje dzieci uwazaly mnie za cyborga bez uczuc. Normalne lzy w sytuacji, gdy sa one wskazane nawet, nie maja nic wspolnego z histeria. Rozrozniam to... i pierwszego nie unikam, drugie tak.
amalka
Ależ oczywiście, że Krzysio widział moje łzy. Na ogół "ślimtam" podczas oglądania filmów czy czytania artykułów. Płakałam z różnych powodów- z bólu, bezsilności, nerwów... gdy doszło do jakiejś tragedii.

Mój synek reaguje wspaniale. Przytula mnie, całuje, pociesza, ociera łzy... (serce)

Do szału doprowadza mnie tekst- "chłopaki nie płaczą" (zlosc) Zawsze powtarzam Krzysiowi, że nie musi wstydzić się łez.
Beatka2010
Viki nie raz widziała jak płaczę i zawsze jej tłumaczę dlaczego ale nie ukrywa że nie lubi moich łez i kiedy jest mi smutno więc staram się ograniczać jej podobne widoki
LaMandragora
Poza tym przyczyny lez moga byc rozne.
Mozma plakac przeciez ze szczescia i radosci. Mozna plakac litujac sie nad kims badz wspolczujac. Sa lzy bezradnosci, sa lzy bolu, lzy rozczarowania. Warto oprocz tego, ze dziecko widzi, jak i my jestesmy ludzcy i zdarza nam sie uronic lzy, rozmowiac z nim rowniez o jego emocjach, nazywac je po imieniu. Np. gdy samo placze... zapytac sie "jestes smutny?" itp. Tak, aby i ono umialo rozpoznawac rozne emocje u siebie i sie ich nie wstydzic.
ivka
Oczywiście że tak ale potem tłumaczyłam dziecku dlaczego płakałam i tak dalej zeby wiedziało ze łzy i okazywanie uczuc to normalna sprawa.
mamakarina
To całkiem normalna sprawa, płakać przy dziecku, oczywiście nie z byle powodu, ale okazywanie łez jest właśnie okazywaniem uczuć, myślę że poprzez to dziecko właśnie uczy się aby nie chować uczuć i ich nie tłumić tylko okazywać gdy się źle z czymś czujemy.
irekzboralski
Zdarza mi się płakać przy dziecku i zawsze staram się wytłumaczyć co jest powodem moich łez
Asiek30
Jak wyżej, zawsze staram się wytłumaczyć dziecku dlaczego.
misiamama
Tak oczywiście, że płakałam na oczach dziecka, ale na szczescie były to łzy szcześcia przeważnie :) Uważam, że nie powinno się chować łez przed dzieckiem.
Aagataa
Tak zdarzyło mi się nie często ale tak, nie powinno się chować uczuć przed dziećmi tylko delikatnie wytłumaczyć dlaczego mama płacze i tyle.
renata29
Tylko ze śmiechu.Przy innych płaczę tylko w ekstremalnych sytuacjach i zdarzyło mi się to kilka razy w życiu.I nie dlatego,że uważam to za oznakę słabości tylko nie umiem przy kimś płakać.
efektjojo
Oczywiście że tak i to nie jeden raz łzy mi poleciały. Uważam że to normalne płakać przy dziecku, naturalne sprawy, ale własnie wytłumaczyć u dlaczego się płakało itd
grosia
Ja jestem typowa płaczka, także nie wiele mi żeby się rozpłakać.. tak więc nie kryje się z tym przed dziećmi..
activemama
Oczywiście, że tak co za pytanie....
mammma
tak, człowiekiem jestem.
a jak reaguje moje dziecko? płacze ze mną i wtedy momentalnie mi przechodzi (serce)
aniol
U mnie podobnie jak u mamma ,jak ja płaczę to moj mały tez ze mna beczy.A jak wie że płacze bo mi smutno ,siada obok poklepuje po plecach i mówi mamuś nie martw się bedzie dobrze.przytula całuje i mi wszystkie smutki przechodzą.On też potrafi płakac na bajce lub filmie ,łzy to nic złego i syn o tym wie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.