Menu

Czy któraś podawała dziecku probiotyk o nazwie Latopic?

Cześć
Któraś z Was ma doświadczenie z takim probiotykiem jak Latopic, podobno działa przy alergii pokarmowej. Szukam konkretnych informacji, czy to jest suplement diety czy lek ?

fajnajulia75
 1706  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie probiotyk alergia

Odpowiedzi

7Haney
Nie podawałam,ale w necie jest troszkę informacji, poczytaj:)
green7
Podawałam młodszemu -1,5 rocznemu dziecku. Nasza Pani doktor powiedziała nam, że aby zaczęło działać należy podawać 3 miesiące. Jest probiotykiem, który jest wskazany w alergii pokarmowej
otylka
o latopicu można przeczytać na jego stronce www.latopic.pl Przeczytałam tam, że: "Preparat Latopic jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego. W badaniach naukowych wykazano skuteczność i bezpieczeństwo stosowania szczepów wchodzących w skład preparatu Latopic. Badanie naukowe dowiodło, że stosowanie produktu Latopic korzystnie oddziałuje na przebieg atopowego zapalenia skóry". Zreszta sama podawałam córce alergiczce probiotyki, latopic też.
Ewelajna
Nie słyszałam co czymś takim, myślałam że probiotyki podaje się tylko przy antybiotykoterapii
nieborakrak
podawałam córce latopic, koleżanka mi poleciła. trzeba go podawać dosyc długo, bo okolo 3 miesiące, ale wg. informacji na stronie www jest przeznaczony dla dzieci z azs, nie zawiera białka krowiego.
lubanska
o latopicu, alergii i azs można sporo sie dowiedzieć na jego stronie www.latopic.pl
mbeltowska
Też znam latopic, podawałam go dziecku dosyć długo, około 3 miesiące, tak się go powinno stosować. wszystko o latopicu jest na stronie www.latopic.pl
orzech
podawałam latopic, jest przeznaczony dla alergików i dzieci z azs. nie zawiera białka mleka krowiego. jest o nim sporo informacji w necie, raczej pozytywnych.
cybulka
latopic to dobry probiotyk, posiada szczepy bakterii kwasu mlekowego przebadane na polskich dzieciach w alergii pokarmowej. na pewno nie zawiera białka mleka, laktozy i glutenu. informacji o nim jest sporo w googlach.
supergaska
mnie latopic poleciła pediatra. czytałam potem troche w necie ne temat probiotyków i latopic wydaje sie być dobry. jest testowany na polskich dzieciach, więc ma szczepy dopasowane do naszej populacji,a to podobno bardzo ważne przy wyborze probiotyku.
mziba
o latopicu wszystko jest na jego stronie: www.latopic.pl. polecam przeczytać, można się wiele dowiedzieć
wera10
mnie w aptece pani poleciła latopic, zaczęłam podawać go córce kiedy miała pół roku. miała skazę, a co za tym idzie azs. skaza minęła, po azs nie ma śladu. myślę, że warto go podawać, bo może pomóc zatrzymać tzw. marsz alergiczny.
domipolek
www.mp.pl/artykuly/?aid=11160 , to artykuł o probiotykach, może kogoś zainteresuje. podawałam córce latopic do mleka przez praktycznie 3 miesiące. myślę, ze warto spróbować kuracji probiotykiem, bo uszczelnia układ pokarmowy i zapobiega przedostawaniu sie alergenu do organizmu.
kalinaa
ja podawałam córce latopic jak miała podejrzenie alergii na mleko, podawałam tez przez 3 m-ce, napewno nie ma swiom składzie mleka wiec jest bezpieczny dla alergików.Byłam tez na diecie bezmlecznej..
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.