Menu

Czy któraś z was utraciła ochotę na seks po porodzie?

często czytam o przypadlkach, że dziewczyny nie mogły się długo przekonać do współżycia po porodzie..... z czego to może wynikać?

efektjojo
 413  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Partnerstwo i Rodzina seks po porodzie

Odpowiedzi

patik89
duzo kobiet rezygnuje z wspolzycia po porodzie z obawy przed urazeniem rany którą miały zszywaną o ile szycie występowało podczas porodu
Beatka9316
Też właśnie mi się wydaję, że to może być przez to żeby nie urazić tej rady. Ale myślę, że to może być też przez to, że ciała niektórych kobiet po ciąży się zmieniają dużo większa waga niż przed ciążą również mogą pojawić się rozstępy i po prostu wstydzą się pokazać przed partnerek i jednocześnie tracą ochotę na seks.. U mnie czegoś takiego akurat nie było. Dość szybko zaczęliśmy współżyć z mężem. Mimo, że moje ciało troszkę zmieniło się przez okres ciąży to i tak przez te 9 miesięcy to mąż cały czas mówił, że wyglądam bardzo pięknie z tym brzuszkiem chociaż sama wiem, że pod koniec ciąży nie wyglądałam rewelacyjnie... po porodzie bardzo szybko schudłam chodź skóra na brzuchu nie była już taka jak kiedyś ale nie przeszkadza mi to jakoś bardzo :)
jola8443
mi ochota na sex przeszła po drugim porodzie.Do tej pory nie wiem dlaczego.Staram się jak mogę ale to już nie to samo.Jeśli chodzi o moje ciało to nie mam co marudzić ale.
patik89
a moze bylas szyta i o te szwy ci chodzi? w podswiadomosci boisz sie bolu?
jola8443
patik89 to do mnie?jeśli tak to nie o to chodzi,ale to nie jest wypowiedz na forum:)
mateuszowa
Zacznijmy od tego, że nie wszystkich to się dotyczy...

Mam koleżanke,która ma 5 dzieci.Wszystkie są w odstępach około 10-11 m-cy.
Dokładnie nie wiem jaka jest między nimi różnica wieku, ale są jedne po drugich-odrazu.
Więc jej akurat rana po seksie nie przeszkadzała.
I podejrzewam,że nie ona jedna jest takim przykładem.

Wiele kobiet, które powiedzmy miały ciężki poród,poprostu obawia się seksu,biorąc pod uwagę fakt, że znów mogą zajśc w ciąże...Wiele,choc widac nie wszystkie.

Ja osobiście,też nie miałam z tym problemu.
Oczywiście, w połogu nie było mowy o fiku-miku bo tu chodziło o moje zdrowie,o zagojenie się rany,które źle zagojona mogłaby o sobie dac znac,a to nie byłoby zbyt przyjemne...

Ogólnie żadne zszywanie,cięcie,peknięcie ani też sam ból nie jest wskaźnikiem pohamowania kobiety od seksu, to jedynie nasza psychika...
Jeśli do samego porodu, podchodzimy z lękiem gorszym niż średniowieczne tortury,to sam poród przeżyjemy tak, jak się do niego nastawimy.A potem każdy dotyk okolic intymnych będzie dla nas traumą.
Więc, lepiej już od samego bycia w ciąży, nastawiac się optymistycznie,poród przeżyc tak, jakby był to jeden z najcudowniejszych dni w życiu a bliskośc z partnerem po porodzie traktowac jak każdy normalny dzień zbliżeń.
Beatka9316
No ale jeśli chodzi o strach o kolejną ciąże to przecież można się zabezpieczać i wtedy niechcianej ciąży nie będzie.. Ale każda kobieta jest inna jedna nie chce współżyć bo się wstydzi bo jej ciało się zmieniło i po nacięciu też wygląda to wszystko troszkę inaczej niż przedtem inne ze względu na strach o kolejną ciąże a są też takie, że po prostu w ciągu dnia mają tyle zajęć, że po prostu już nie mają ochoty na seks bo są aż tak zmęczone bo bycie matką i żoną to pełen etat a nawet i więcej to jest po prostu praca 24 godz na dobę i wydaje się, że zmęczenie odgrywa w tym jakąś rolę.
goskapolak
Owszem,straciłam ochotę na seks.I właściwie,,z małymi epizodami nie odzyskałam jej do tej pory.
Iwona1977
ja tez stracilam... ale to nie ma nic wspolnego z szyciem, to psychika i hormony powoduja spadek libido
Beatka9316
Owszem zgadzam się z tym, że spada libido ...
czekoladka22
wiadomo boją sie jak to będzie po porodzie pierwsze współżycia nie są piękne, ja nie miałam ochoty na sex a wcześniej byłam seksoholiczką ale dzięki mojemu upartemu mężowi sex znów jest piękny :]
Bestyjka
A bo ja wiem... może rzadziej niż kiedyś ale nie ma to związku z porodem.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.