Menu

Czy masz jakąś ulubioną książkę?

W dobie komputerów i telewizji coraz rzadziej sięgamy po książki. Nie trzeba długo pisać o korzyściach płynących z czytania... Jak często czytasz książki? Masz jakąś ulubioną, którą mogłabyś polecić innym użytkowniczkom? Może macie z dzieckiem jakąś jedną ulubioną, do której często wracacie?

NetMamaTeam Team
 541  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Czas wolny i Sport czytanie książek

Odpowiedzi

amalka
Krzysiaczek uwielbia serię "Tupcio Chrupcio". "Brzydkie kaczątko", "Pinokio", "Księgę dżungli", "Bajki Ezopa"... Teraz zaczynamy "Podróż do wnętrza Ziemi". Następną pozycją będzie "Sobowtór profesora Rawy"- kochałam tę książkę w dzieciństwie i jestem pewna, iż mój mały wynalazca będzie ową zachwycony.

Wiele jest książek które uwielbiam. Sporo z nich to lektury szkolne, nawet te z podstawówki. Najmilej wspominam kilka: "O psie który jeździł koleją", "Szatan z siódmej klasy", "Krzyżacy", "Quo Vadis"...

Lubię literaturę poświęconą tematyce wojny i okupacji- "Strzelał każdy dom i każde drzewo", "Łuny w Bieszczadach" (masę opisanych w książkach miejsc odwiedziłam), "Rozbite gniazdo", "Tarnina"...

Sentyment mam do: "Dziewczynka spoza szyby" (cudowna i niesamowicie wzruszająca), "Sigurd syn wikinga" oraz "Porwani przez wikingów", "Dzieci kapitana Granta", serii o Tomku, "Ania z Zielonego Wzgórza" (przeczytałam wszystkie tomy), "Ucieczka Nathana", "Czarny Anioł" (i inne romanse M. Sandemo), "Trędowata" i "Ordynant Michorowski"... Mogłabym tak wymieniać i wymieniać.

Kiedyś pochłaniałam jedną książkę za drugą. Obecnie... jakoś nie mam ochoty (nie licząc czytania Juniorowi)
jola8443
ja lubię baśnie Andersena i kwiat pustyni.
flame123
Książka mojego życia - wiem to na pewno :-) - to "Sto lat samotności". Takie, do których wracam: "Ania z Zielonego Wzgórza" (seria), "Ja, Klaudiusz" i "Klaudiusz i Messalina" Gravesa. Bardzo lubię też "Quo Vadis".
renata29
Czytanie mam we krwi.Moje dzieci również.Czytam codziennie,jeśli nie sobie to na pewno chłopakom.Moje ulubione książki to "Chata w dolinie","Życie Pi" i "Samotność w Sieci".Wciągnęły mnie również losy Corinne Hofmann "Białej Masajki".Właśnie skończyłam czytać "Moja afrykańska miłość".
oli28
Uwielbiam czytać i mieć kontakt z książką.Co do ulubionej książki to wszystkie które przeczytałam coś po sobie we mnie zostawiły,dały do myślenia.teraz czytam BUKARESZT. KURZ I KREW i jak na razie książka wciągająca
flame123
Co ciekawe, rzadko kiedy wciągają mnie dzieła "modnych" twórców
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.