Menu

czy może być to ciemieniucha u 4 miesięcznego dziecka?

dziewczyny Ania ma 4 miesiączki i ogólnie z tego co wiem ciemieniucha pojawia się u noworodków? Miałyście u dziecka tak w 4,5 miesiącu? trzeba postępować tak jak u noworodka czy inaczej coś?? Proszę o pomoc!!!

grosia
 343  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem ciemieniucha

Odpowiedzi

alinagj1o2
Może pojawić się i u starszych dzieci .Postępujesz identycznie jak przy maleństwie .Dobrze jest też zmienić szampon .
tlolek
ja miałam ciemieniuchę w wieku 5 lat...
Mój Syn także miał ciemieniuchę bardzo późno.
Postępujesz tak samo jak przy maluszku.
maja1482
Nie tylko noworodki mogą mieć ciemieniuchę. Niemowlaki i starsze dzieci (nawet kilkulatki) też. Postępowanie jest takie samo jak u noworodków. Można smarować główkę specjalną oliwką, poczekać 15-30 min, umyć główkę i wyczesać włoski. W aptekach jest masa preparatów na ciemieniuchę ostanio używałam kremu na ciemieniuchę AA ja&mama, był super. Dwie aplikacje i po problemie nie było śladu.
alinagj1o2
za ciemieniuchę odpowiadają gruczoły łojowe .Może to też być objaw alergii .Jeżeli zacznie się pojawiać częściej skontaktuj się z lekarzem . Teraz zaczniesz wprowadzać nowe pokarmy mogą być różne reakcje .
Beatka9316
Oczywiście, że może być to ciemieniucha. Pojawia się nawet u dużo starszych dzieci... Postękuj tam jak normalnie czyli zwykła oliwka i wyczesywanie nawet do 3 razy dziennie dokładnie czesz włoski w każdą stronę :) Na pewno z czasem zniknie :)
kama86
Ciemieniucha moze pojawic sie przez caly okres niemowlecy a nawet i pozniej niektore dzieci w wieku 3-4 lat a nawet i pozniej ja maja.
kama86
Mozesz kupic krem przeciw ciemieniuszce z Mustella a do tego szampon w pianie..Polecam ci bo sama takowy uzywam.Krem 2 razy uzylam i ciemieniucha juz nie powrocila.I najwazniejsze to zeby dziecku po umyciu glowki splukac czysta woda.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.