Menu

czy może to być przyczyną?

witam serdecznie, mam pytanie i mam nadzieję,że ktoś będzie w stanie udzielić mi na nie odpowiedzi...otóż już od 3,5 roku jesteśmy małżeństwem i nadal w naszym życiu nie pojawiło się dziecko...przyznam,że tak specjalnie się nie staraliśmy,ale nigdy nie używałam zabezpieczeń...wieć przez taki czas powinno nam się udać? mój mąż ma jednak problemy z hormonami - musi przyjmować testosteron i hormony tarczycy. czy to może być przyczyną tego,że nie mogę zajść w ciążę?

ula232401
 866  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

ulenka091987
jest to bardzo prawdopodobne, ale na to pytanie najlepiej odpowie Ci lekarz
elcia
hmm ja bym na twoim miejscu nie dramtyzowała. Sama napisałaś że sie nie staraliście. Może akurat nigdy nie trafialiście na twoje dni płodne. nie wiem jak czesto sie kochacie ale moja rada jest taka: sprawdz kiedy masz dni płodne i zaciagnij męza do sexu właśnie w ten czas. Moze jednak sie uda. Jeśli jednak tak bardzo sie niepokoisz wybierzcie sie do lekarza.
Nicoletta
moja przyjaciółka jakieś 5 lat była (nadal jest, ale nie o to mi chodzi) z kolesiem i przez calutki ten czas nigdy nie stosowali żadnego zabezpieczenia (nigdy!) i szczerze to już myślała że z nią albo z nim jest coś nie tak .. po jakiś 5 latach (w tym roku) przyszedł na świat jej synek ... jednak w twoim przypadku oczywiście lekarz jeśli masz wątpliwości co do tego czy męża problemy mogą na to wpływać .. nikt inny wam nie pomorze rozwiać tą wątpliwośc ..
mama1208
nie wiem jak to jest z testosteronem ale niedoczynność tarczycy na pewno ma wpływ na płodność kobiety być moze podobnie jest z mężczyznami (u kobiet niedoczynność moze nawet prowadzić do zatrzymania miesiączki:(
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.