Menu

Czy można wyjść na dwór ze strupkami???

Dziewczyny jak są już strupki przy ospie to kiedy można wyjść z dzieckiem na dwór. Córcia choruje 5 dzień na ospę i ma już strupki. Zastanawiam się czy za jakieś 3 dni będę mogła wyjść z córką na dwór. Jest taka ładna pogoda, cieplutko a Ona już dostaje świra siedząc w domu. Oczywiście jeśli będzie ładnie tak jak dzisiaj słonecznie.

iwona1985
 6391  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie ospa dziecko strupki

Odpowiedzi

iwona1985
Ale dziewczyny każda inaczej pisze. Jedne mówią że można a drugie że nie to ja już nie wiem.
MaLaCzarna
Bez względu na wszystko trzymaj 2 tyg w domu . Strupki muszą odpaść , organizm jest osłabiony po ospie nawet 2 miesiące dlatego trzeba bardzo uważać .
Gosi24
zadawalas to pytanie chyba juz 5 razy
syla
Przepraszam.że to napisze ale codziennie piszesz o tej ospie ,aż ciężko się to czyta,nie można z dzieckiem choryma na ospę wychodzić i nie ważne jaka jest pogoda,pomyśl poczytaj o powikłaniach i pomyśl trochę o zarażaniu innych dzieci do 10 dni siedzw domu
lizzy11
Ja z tego co wiem to nie czeka się aż do odpadnięcia strupków, bo to może trwa aż 4 -5 tygodni u każdego dziecka inaczej, nasza lekarka po obejrzeniu małego po 9 dniach stwierdziła że są same strupki więc można wyjść na dwór bo dziecko nie zaraża, zarażanie kończy się w momencie pęknięcia ostatniego bąbelka z płynem. A to czy ty zdecydujesz wyjść czy nie to sprawa indywidualna, ja wyszłam z małym na troszkę bo była świetna pogoda, zero wiatru, chociaż wiem że należy uważać bo ospa bardzo wycieńcza organizm i łatwo o infekcję, więc na dwór byłabym na TAK ale zdecydowanie na NIE jeśli chodzi o przedszkole - zaczekałabym z tydzień.
LaMandragora
Jak sa pozasychane - mozesz.

Z pecherzykami nie wolno, ze strupami mozna.
agnese32
ja wyszlam ze synkiem a corcia po 2,5 tyg poszla do szkoly a miala na buzi i plecach strupki ale lekarz dal pozwolenie wiec poszla bo po 10 dniach jak nie ma pecherzy to dziecko juz nie zaraza ale jedyne co jest oslabione i uwazaj aby co innego nie zlapalo
LaMandragora
Pytalam lekarza, jak moje byly chore i tak wlasnie mi powiedzial. Strupki nie sa zadnym przeciwskazaniem. Nie ma byc natomiast pecherzykow. :) Wszystko ma byc suche. :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.