Menu

Czy niemowlak nie jest za mały???

Witam.Dziewczyny była wczoraj u mnie znajoma i powiedziała żebym dodawała do mleka mojego synka( 2 miesiące i tydzień ) kleik ryżowy pół łyżeczki ( miarki łyżeczki od mleka) ze wtedy mleko będzie bardziej sytniejsze. Na pewno będzie sytniejsze, ale czy synek nie jest jeszcze za mały. Jak myślicie?? Będę wdzięczna za rady.

iwona1985
 665  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie niemowle mleko kleik ryżowy

Odpowiedzi

kasiulka1985
Moim zdanie zdecydowanie za wcześnie. Mojemu synkowi samo mleko wystarczało do 7 miesiąca a był dużym łasuchem. Dużo mam tak robi aby "zapchać" dziecko i mieć spokój. Dobrze znasz swoje dziecko i widzisz czy samo mleko mu wystarcza i czy jest najedzony :)
jagoda30
Moja Zuzia dostawała zatwardzenia po kleiku u tym wieku, po drugie po co go tuczyć? moin zdaniem jeszcze poczekaj,niech skończy ze 4 miesiące.
karolincia
Jest za wcześnie na kleik
niki30041988
kleik ryżowy podaje się dziecku koło 3 mc, ale w przypadku, gdy dziecko się nie najada samym mlekiem, my pierwszej córce podawaliśmy właśnie z tego powodu.
Tuptolek
Iwonko takich rad różnych znajomych będziesz mieć pewnie wiele, a to nie znaczy, że masz z nich korzystać. Niech się maluszek rozwija w swoim tempie. Jeśli jest zdrowy to niekomplikuj nic. O tym czy jest za mały to może tylko sygnalizować lekarz. Buziak(kwiatek)
niki30041988
zapomniałam dodać, że podawaliśmy za poleceniem pediatry
karolincia
Mój synek też się nie najadał ale jak srpóbowalam zagęścić mleko kleikiem to miał wzdecia i odpusciłam
JUSTYNA300511
moja córka miała po kleiku zatwardzenie a była zdecydowanie starsza od twojego synka jak próbowałam jej zagęszczać tym mleko ja bym odpuściła sobie ten kleik myslę że Twój niunius jest jeszcze za mały
halina21
za malutki na kleik czy kaszki które wprowadza się po 4 mies.na razie samo mleczko mu powinno wystarczyć ;) po za tym jeśli widzisz że dobrze przybiera i mleczko mu wystarcza to po co rozpychać mu brzuszek i często po takim "treściwszym " mleczku dzieci mają problemy z kupka i brzuszkiem
Tuptolek
Trochę nie na temat, ale kiedyś żyły dinozaury, kiedyś nie było telefonów,(kwiatek) po to świat idzie do przodu, żeby korzystać z pomocy jaką niosą nowe rzeczy, co nie zmienia faktu, że skoro sama Iwonka nie widzi kłopotu z wielkością maluszka, a tylko jej koleżanka, to nie ma powodu do zagęszcania. Atena (kwiatek)
amalka
Nie ma to jak "dobre rady" (kciuki) Nie słuchaj takich "mądrości" (kwiatek)
daryjka87poznan
Za wczesnie na to
renata29
Oczywiście,że jest za mały.I po kleiku może mieć zatwardzenie a po co Ci taki kłopot.Jeśli się nie najada to możesz dodawać Nutriton,można podawać od urodzenia,tylko,że jest dosyć drogi :)
isiorek
ja dawałam córce do mleka nutrition ale miała refluks a i tak po 3 miesiącu...a skąd ta rada koleżanki?? narzekałaś, że synek się często budzi na mleko?? alebo ona leniwa i tuczyła niemowlę bo za często musiała wstawać na karmienia
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.